Зупинення виконавчого провадження по нотаріальному напису
Виконавчий напис нотаріуса - це документ, що має юридичну силу. Маючи нотаріальну постанову на руках, представники банку можуть почати відносно боржника виконавче провадження й вилучити в свою користь для подальшого продажу рухоме або нерухоме майно.
Термін дії цієї постанови - один календарний рік. Єдиний спосіб зупинити виконавче провадження - анулювати виконавчий напис нотаріуса в суді.
Підстав для визнання виконавчого напису нотаріуса неправомірним або нездійсненним безліч, ось лише найпоширеніші з них:
- Борг, вказаний банком в виконавчому написі, розрахований некоректно. Існують спеціальні формули й коефіцієнти, що допомагають обчислити реальну й безперечну заборгованість.
- Банк використовує виконавчий напис нотаріуса й рішення суду одночасно.
- Кредитна організація додала до суми в рішенні суду відсотки, пені та штрафні відрахування.
- Кредит оплачено частково або половину.
- Банк продовжував нараховувати неустойки після того, як відправив боржникові перший попереджувальний лист.
- Відсутність доказів того, що позичальник отримував попереджувальні листи в поштову скриньку.
- Закінчення строку позовної давності - три роки.
Отримати свої гроші назад банківська система може трьома способами:
- Незаконний. Кредитна організація продає боргові зобов'язання колекторам або оформлює на себе іпотеку (житлову площу). Посилатися банк при цьому буде на ЗУ та його статтю 37, що стосується іпотеки, і не факт що буде застосований мораторій.
- Частково законний - власне, виконавчий напис нотаріуса. Деякі кредитні організації, маючи при собі даний документ, не вдаються до кримінальних методів впливу. Завдання досвідченого юриста - не допустити погіршення ситуації, зібрати достатньо аргументів й доказів та оскаржити нотаріальне постанову на підставі декількох вищевказаних моментів.
- Законний - через суд, не звертаючись до колекторів і до нотаріуса.
Якщо ви вирішили захищатися в суді з адвокатом - необхідно мати при собі саме ті документи, які банк надавав нотаріусам. В даних паперах з високою вірогідністю знайдеться безліч невідповідностей закону й реальному стану речей: банки видають спірні суми за об'єктивні, а нотаріус не вникає в суть написаного.
Аргументи на користь оскарження виконавчого напису нотаріуса
Ви точно знаєте, що виконавча система переслідує вас на підставі нотаріального напису? Анулюйте його в суді! Це вигідно для вас з точки зору закону з таких причин:
- Держава на вашому боці (постанова від 14 лютого 2018 року). Верховний Суд постановив, що з першим же листом з претензією кредитна організація припиняє дію власного кредитного договору й позбавляється права нараховувати пеню, штрафи, неустойки. Вам необхідно повернути лише «тіло» кредиту й процентну ставку.
- Колекторська переслідування виключає будь-який діалог, а в разі анулювання виконавчого напису можна застосувати позовну давність.
- Ситуація, в якій Банк виступає Відповідачем, Боржник - Позивачем, а адвокат - захисником інтересів Позивача досить перспективна. Відповідно, заява подається за місцем знаходження відповідача (кредитного банку).
- Оскарження виконавчого напису не розриває перебіг позовної давності кредитного договору. Перериває його спроба боржника домовитися з банком самостійно, не звертаючись до правозахисника.
Як захищати свої права та інтереси в суді - вирішувати вам, однак професійному юристу вистачить й однієї підстави, щоб виграти справу у кредитної організації й скасувати нотаріальне постанову. Іноді досить просто подати на банківську структуру коректний з точки зору закону позов (плюс 352 гривні судового збору). В інших випадках необхідно збирати вагому і переконливу доказову базу.
Телефонуйте, ми допомогли багатьом - допоможемо і вам!
Також вам буде цікаво: