Перевищення повноважень поліцією, як ефективно реагувати?

Іноді поліція не повертає фігуранту кримінальної справи його майно (в нашому випадку власне авто), хоча автомобіль не є доказом або знаряддям злочину, не має прямого відношення до правопорушення, не містить відбитків пальців і не допоможе слідству встановити істину.

Також правоохоронці можуть вилучити і не повертати «в інтересах слідства» документи, акції, гроші, комп'ютери, тощо. Як правильно і ефективно реагувати на перевищення службових повноважень - розповість наша стаття.Як вести себе, якщо поліція не повертає марне для слідства майно?

Як вести себе, перебуваючи під слідством - вирішувати вам: можна чекати його остаточного закінчення, а можна заручитися грамотною юридичною підтримкою й користуватися власним майном. Ось лише деякі факт, які слід врахувати, бажаючи повернути активи чи пасиви:

  • Вилучена тимчасово в інтересах слідства власність (машина) і автомобіль під арештом досудового розслідування - різні явища. Вилучену машину, на відміну від заарештованої, можна вимагати повернути законному власнику через добу.
  • Накласти арешт на машину має право виключно представник досудового розслідування шляхом подання заяви до органу слідчого суду. Якщо слідство цього не зробило за 24 години – ваш транспортний засіб не уявляє для нього цінності.
  • Подавати заяву про повернення майна потрібно слідчому, який веде вашу справу.

Куди звертатися в разі небажання поліції повернути вилучене майно?

Якщо слідчий відмовляється повернути вилучену власність - адвокат складає офіційну скаргу до слідчого суду. Він вимагає звернути факт на бездіяльність поліції, її халатність або грубе порушення прав клієнта. Слідчий суддя в більшості випадків задовольняє такого роду прохання: в його обов'язки входить визначення - є машина речовим доказом або не являється такою. При цьому майте на увазі: сторона обвинувачення може на суді говорити дещо інші речі.

Окрема проблема - переконати поліцію вчинити по букві закону і виконати постанову слідчого суду. Прокуратура в даній ситуації не посприяє поверненню рухомого майна: вона на боці слідства, тому й закриває очі на свавілля поліцейських. Іноді необхідне звернення до Генеральної прокуратури держави й ініціація кримінального переслідування по відношенню до поліцейських. Їм буде інкриміновано невиконання постанови слідчого суду.

Звертайтеся: у нас достатньо методів впливу на недобросовісних поліцейських, включаючи вищі інстанції України.

Ми повернули сотні автомобілів, вилучених слідством, допоможемо отримати назад і ваше авто!

На консультацію можна записатися за нижчезазначеним номером.

Також вам буде цікаво:

Скасування кримінального арешту