Захистили винуватця ДТП від страхового відшкодування

Якщо страхова компанія або інша особа звернулася до суду з позовом відносно вас про відшкодування збитків або стягнення страхового відшкодування, то інформація в цій статті вам знадобиться.

В практиці наших адвокатів була наступна ситуація: відбулася дорожньо-транспортна пригода за участю нашого клієнта та особи, автомобіль якої був застрахований в повному обсязі (КАСКО). Наслідками ДТП було пошкодження транспортних засобів. За судовим рішенням була встановлена вина в ДТП нашого клієнта.

Відразу після ДТП, після отримання повідомлення про страховий випадок, на підставі звіту оцінювача про вартість відновлювального ремонту, на підставі заяви про виплату страхового відшкодування, рахунку фактури, акту виконаних робіт, страхового акту, страхова компанія нашого опонента: АТ «Європейський страховий альянс», відшкодувала йому матеріальну шкоду.

Потім зазначена компанія звернулася до суду з позовом до нашого клієнта про стягнення витрат, пов’язаних зі сплаченим страховим відшкодуванням. Зазначала, що вона має право звертатися з позовом як відносно винуватця ДТП так і до страхової компанії, де застрахована цивільно-правова відповідальність винуватця і відповідно вона вибрала звернутися з позовом відносно винуватця ДТП.

Нами був підготований на поданий відзив на позов, в якому ми зазначали, що наш клієнт не може відповідати за завдані збитки, оскільки його відповідальність застрахована в страховій компанії і саме ця компанія має відшкодовувати всі збитки і саме до цієї компанії має звертатися Позивач. А оскільки жодного звернення до страхової компанії клієнта не було про відшкодування збитків, то у задоволенні позову про таке відшкодування самим винуватцем ДТП має бути відмовлено. До суду подано також копію діючого страхового полісу та витяг з офіційного сайту Моторно-транспортного страхового бюро України, про підтвердження чинності полісу.

Позивач розуміючи, що у задоволенні позову йому буде відмовлено, вчинив дії, наслідком чого стало залишення судом позову без розгляду.

Копія відповідного судового рішення знаходиться внизу статті.

Ми допоможемо відстояти вашу правоту в страховому спорі.

На консультацію ви можете записатися за телефоном, що зазначений нижче.