Витребували іпотеку продану на електронних торгах (сетам)

Якщо ваше майно продали на прилюдних (електронних торгах) і ви хочете це майно повернути, то інформація в цій статті вам знадобиться.

В практиці наших адвокатів була судова справа про визнання недійсним аукціону з продажу іпотечного майна. Іпотечне майно було продано на прилюдних торгах в рахунок погашення кредитного боргу. Вказаний борг виник на підставі неповернення грошових коштів наданих позичальнику АТ «Райффайзен банк Аваль».

Підставою для продажу майна стало те, що вказаний банк звернувся до суду з позовом про стягнення кредитної заборгованості і суд без виклику сторін виніс заочне рішення, яким позов задовольнив у повному обсязі і стягнув кредитний борг. Потім на підставі рішення суду був виданий виконавчий лист, який був поданий до виконавчої служби. Державні виконавці швидко відкрили виконавче провадження, наклали арешт на майно, зробили оцінку майна і виставили його на продаж на прилюдні торги.

Торгуюча організація, якій було доручено проводити торги, ПП «Нива В.Ш.» швидко виставила іпотеку на продаж і зацікавленим особам за заниженою ціною це майно продала. Власники нерухомості дізналися про зазначений продаж, коли вони приїхали до свого будинку, а їхні речі були винесені на подвір’я і були замінені замки.

Після зазначених дій, ми в інтересах колишнього власника майна, звернулися до суду з позовом про визнання недійсними прилюдних торгів та всіх документів, що були видані після їх проведення. Підставами позову було те, що іпотекодавець не був повідомлений про дату, час та місце проведення торгів, він навіть не був повідомлений про відкриття виконавчого провадження і йому не надходили жодні документи, що виносилися виконавцем, також в позові ми посилалися на те, що не виносився виконавчий документ про звернення стягнення на предмет іпотеки (продавалося саме іпотечне майно), а існував лише виконавчий документ про стягнення заборгованості, не було дозволу органу опіки та піклування на відчуження житла, де проживали діти, не проводилася належним чином оцінка арештованого майна, а саме вона була проведена без огляду майна та оцінщиком, що не мав договору з виконавчою службою, а також на те, що виконавчий лист на підставі якого було відкрито провадження та в якому були проведені торги, був визнаний судом, таким, що не підлягає виконанню.

Судом наш позов був задоволений і оскаржувані торги були визнані недійсними. Були також визнані незаконними та скасовані протокол, акт та свідоцтво про прилюдні торги та було витребувано з чужого незаконного володіння продане майно.

Рішення суду знаходиться внизу статті.

Ми допоможемо визнати недійсними торги з продажу вашого майна та повернути його вам.

За допомогою ви можете звернутися за нижчезазначеним телефоном.