Захист реєстрації власності від скасування колегією Мінюсту

Якщо державну реєстрацію вашого майна (рішення про державну реєстрацію, запис про державну реєстрацію) оскаржують інші особи, то інформація в цій статті вам знадобиться.

Часто буває, що факт отримання вами майна за певним договором або за іншою підставою оскаржують інші особи, зокрема також оскаржують реєстрацію майна у відповідному реєстрі: оскаржують рішення про державну реєстрацію чи запис про державну реєстрацію. Таке оскарження може мати місце через суд чи через колегію з розгляду скарг у сфері державної реєстрації Офісу по протидії рейдерству.

Через суд ефективніше себе захистити від будь-яких скасувань, оскільки ви контролюєте процес розгляду – ви можете подавати свої докази, свої доводи та аргументи – тобто в суді є більше механізмів довести свою правоту. В суді може відбуватися як оскарження державної реєстрації так і документів, на підставі яких ця реєстрація була здійснена.

Трохи інша ситуація має місце в оскарженні права власності через колегію Міністерства юстиції України. В зазначену комісію відбувається оскарження лише державної реєстрації речових прав на нерухоме майно (без оскарження право установчих документів). Як правило, повідомлення колегією зацікавлених осіб (осіб, хто отримав право власності) та реєстратора, відбувається за декілька днів до самого засідання комісії. В цьому випадку дуже важливо подати заперечення на скаргу про скасування реєстраційних дій та взяти участь в засідання комісії та надати там відповідні письмові пояснення. Більше того, колегія розглядає, в більшості випадків, тільки технічні процедурні порушення реєстратора (нотаріуса, комунального підприємства) при проведення державної реєстрації, і якщо реєстратор допустив ці технічні процедурні порушення, то існує вірогідність скасування рішення реєстратора про державну реєстрацію.

Зазначена комісія, скасовуючи реєстраційний запис, виносить висновок за наслідкам розгляду скарги, який лягає в основу наказу Міністерства юстиції, яким або скасовується рішення державного реєстратора або відмовляється в задоволенні скарги на таке рішення. Якщо виноситься наказ про скасування державної реєстрації, то такий наказ необхідно оскаржувати до суду і просити визнати його неправомірним, оскільки за наслідками існування зазначеного наказу відбудеться виключення з реєстру речових прав записів про зареєстроване там право.

В більшості випадків, зазначена вище колегія розглядає питання про скасування рішень реєстраторів про реєстрацію прав власності на іпотечне майно на підставі ст. 37 ЗУ «Про іпотеку», про скасування рішень про реєстрацію нерухомості на підставі дозвільних будівельних документів, про скасування записів про реєстраційні дії відносно земельних ділянок та ін..

Ми допоможемо відстояти ваше право власності (його реєстрацію в реєстрі речових прав) та не допустити його скасування через колегію офісу по протидії рейдерству або оскаржити таке скасування до суду.

Записатися на консультацію можна за нижчезазначеним телефоном.