Як колектори отримують право вимагати повернення боргів?

Раптово стикнувшись із діяльністю колекторських агентств, пересічний український громадянин не знає, як поводитися з ними, що говорити і як захищатися.

В першу чергу вам необхідно усвідомити: усе, що роблять дані організації – незаконно й кає кримінальний характер. Як вони на вас вийшли, звідки у них ваші контакти та особисті данні, як знайти на них управу по букві закону – це питання важливе, але другорядне.

Знайти в українській законодавчій базі чітке визначення поняттю «колекторське агентство» неможливо - його взагалі не існує. Дані організації є кредиторами, не будучи кредитодавцями, що є порушенням останньої постанови Верховного Суду України. Колектори отримали право вимагати повернення боргів, але неправомірно.

Яким шляхом колектори отримують право вимагати повернення боргів?

Право вимагати повернення боргів колектори отримують у кредитних організацій шляхом факторингу. Наприклад, банк був позбавлений ліцензії на надання послуг кредитування, в ньому працює тимчасова адміністрація, але ви як його клієнт не припиняєте бути боржником. Питання в тому, чиїм саме боржником ви станете - іншого банку (санатора) або колекторської фірми, але дебітором ви залишитеся в будь-якому випадку.

Згідно з чинним законодавством:

  • Банк зобов'язаний повідомити вам про той факт, що у вас з'явився новий кредитор: інакше ви не будете знати, з ким будувати нові кредитні взаємовідносини.
  • Вашим кредитором може стати інший банк, але не колекторська фірма. Ви приходите в офіс кредитної організації для переоформлення документів.
    На практиці в Україні обидва цих моменти грубо порушуються: замість офіційних листів з попередженнями та претензіями боржник зазнає жорстокого кримінального переслідування. Завдання адвоката в цьому випадку - захистити конституційне право клієнта на спокійне життя без погроз, страху й принижень.

Правозахисники наполягають:

1. Якщо немає судової ухвали про початок виконавчої діяльності - ніхто не має права вимагати у вас погашення кредиту.
2. Колектори зобов'язані мати при собі документальні нотаріально завірені докази того, що борг був викуплений ними. Без цих офіційних паперів навіть не починайте переговорів з агентством. Вимагайте підтвердження того, що у вас змінився кредитор.
3. Ви можете застосувати позовну давність вашого кредитного договору: у банку були три роки на те, щоб повернути позичені гроші законними способами.
4. Якщо мова зайшла про те, що попереднє колекторське агентство передало вашу заборгованість в нову колекторську фірму - йдеться про явне шахрайство. Спробуйте спокійно, але впевнено припинити цю безглузду розмову.
5. Звернутися в поліцію - це ваше законне право. Ніхто не має права карати за цивільні правопорушення кримінальними методами. У вас з'явиться документальне підтвердження того факту, що ви були у правоохоронців й повідомили про вимагання, наклепи, переслідування, погрози життю й здоров'ю.

У колекторських агентствах працюють професіонали, в тому числі – штатні психологи. Вони знають, що якщо застати людину зненацька й шокувати неприємною новиною - її легко зламати. Тому озбройтеся юридичними знаннями й фразою: «Я буду з вами розмовляти лише в присутності мого адвоката». Адвокатський запит - це ефективний спосіб отримати усю документацію, що стосується вашого боргу. Юрист ретельно перевірить вашу «кредитну історію» й обмалює реальні перспективи.

Чому колектори звертаються для повернення заборгованості в суд?

Стягнення через суд - це законний метод отримання фінансових коштів по кредитному договору, погрози й психологічний тиск - кримінальний, але дієвий. Судова інстанція може роками намагатися розсудити кредитодавця та боржника, розглядати і враховувати факт спливу позовної давності. Колекторам все одно, що позовна давність (три роки) давно минула: зазвичай в їх руках опиняються прострочені кредитні домовленості.

Як захищати фінансові інтереси в разі банкрутства вашої кредитної організації - вирішувати вам, проте іноді колекторське переслідування вимагає радикальних заходів.

Ваш випадок індивідуальний, тому ми застосуємо наші знання й досвід ведення переговорів, щоб допомогти вам!

На консультацію ви можете записатися за нижчезазначеним номером.

Ваше іпотечне майно зареєстрували на себе колектори - дізнайтесь, що робити.