Що робити якщо ваше право власності на майно оскаржують інші особи?

Часто бувають ситуації, коли виникає спір відносно нежитлових, допоміжних приміщень, що знаходяться в будинку (підвал, горище чи інше місце) і перехід права власності на вказані приміщення оскаржують або жителі будинку, або комунальна обслуговуюча компанія або інші особи.

Адвокати нашої компанії спеціалізуються на захисті права власності від будь-яких посягань, в тому числі судових.

Бувають часто ситуації, коли ви купили (наприклад у забудовника будинку) чи приватизували з комунальної власності певне майно: підвальні приміщення, приміщення горища, різного роду приміщення, що знаходяться на цокольному поверсі і через деякий час після цього ті чи інші зацікавлені особи починають оскаржувати отримання права власності або зміну технічних показників нерухомості (зміну площі, зміну цільового призначення майна та ін..)

Можуть посилатися на те, що начебто особи, що продавали нерухомість не мали права її передавати, оскільки порушується спільна сумісна власність співвласників будинку і не було їх згоди чи згоди обслуговуючої компанії. Оскаржують при цьому або договір купівлі продажу приміщень, або рішення про передачу приміщень з комунальної власності, або державну реєстрацію права власності на приміщення (рішення та запис про державну реєстрацію) або інші документи, що підтверджують набуття або зміну права власності.

В цій ситуації, взалежності від обставин, важливо визначати та доводити режим переданого майна, а саме визначати майно це є допоміжним чи нежитловим. Для визначення зазначеного режиму необхідно встановлювати чи в приміщеннях знаходяться ті чи інші комунікації, що забезпечують експлуатацію всього будинку: інженерні комунікації, технічні пристрої, загально будинкові системи тепло-, водо-, газо, електропостачання, бойлерні чи елеваторні вузли, обладнання протипожежної безпеки, вентиляційні канали та канали для димовидалення, центральні розподільні щити електропостачання. Також важливим є те чи були зазначені комунікації на момент введення будинку в експлуатацію. При необхідності також можна проводити будівельні експертизи.

Отже, у випадку оскарження переходу права власності на той чи інший об’єкт нерухомості, ви можете звернутися за допомогою до наших адвокатів, які захистять ваше право власності.

На консультацію ви можете записатися за нижчезазначеним телефоном.

Оскарження реєстрації предмета іпотеки