Закриття виконавчого провадження по борговим зобов'язанням

Як закрити виконавче провадження з боргами?

Не варто впадати у відчай, якщо кредитор подав на вас до суду про стягнення заборгованості, в результаті якого прийняте рішення виявилося не на вашу користь. Чинні нормативно-правові акти дають позичальнику безліч варіантів затягнути виконавче провадження щодо вашого майна і тим самим відстрочити виплату боргу. Отриманий час можна використовувати для вирішення питання - виведення власності з-під арешту, повернути кредитні кошти або списати борги по кредитуванню повністю.

Адвокати юридичної компанії ЮК «MK Partners» комплексно підходять до вирішення проблем боржника на стадії виконавчого провадження. Ми звільнимо власність, закриємо виконавче провадження з заборгованістю і звхистимо інтереси клієнта. Від вас буде потрібно тільки довіреність на представлення ваших інтересів в суді. Інше зроблять наші досвідчені юристи.

Телефон для консультации (онлайн/офлайн): 063-595-87-10 (Viber, Telegram) Для документов и онлайн консультаций - 2432873@gmail.com , Mk911ua@gmail.com (с пометкой для Майорова Василия)

sidorova b

З висоти нашого практичного досвіду, ми рекомендуємо вам якомога довше затягувати процес виконавчого провадження. Справа в тому, що кредитору простіше йти на поступки і переговори з позичальником, щоб не втратити кошти. По правді кажучи, не дивлячись на подачу в суд, банкам невигідно отримувати виконавчі листи щодо вашої власності.

Розглянемо докладніше процедуру виконавчого провадження

Припустимо, що ви ініціювали оскарження рішення суду першої інстанції. Однак це не дало бажаного результату і апеляція не принесла зміни судового рішення. Як вам вчинити далі в такій ситуації? Перш за все, ми тезисно розпишемо процедуру виконавчого провадження, на кожному етапі якої можна виграти додатковий час для вирішення проблем, якщо грамотно до цього підійти.

Після вступу в силу судового рішення, кредитор може отримати виконавчий лист про звернутися до виконавця за місцем проживання позичальника. Для цього подається заява про відкриття виконавчого провадження. Варто зазначити, що виконавчий лист подається протягом трьох років після вступу в силу судового рішення про стягнення заборгованості.

Після того, як співробітники ДВС отримали заяву і виконавчий лист, в триденний термін приймається рішення про відкриття або відмову у відкритті виконавчого провадження. Постанову ДВС зацікавлена ​​сторона може оскаржити протягом десяти днів з моменту її отримання. Скарга подається начальнику державної виконавчої служби або до судової інстанції, де видали виконавчий лист.

При відкритті виконавчого провадження, в постанові встановлюється для позичальника термін виконання судового рішення в добровільному порядку. Якщо в установлений період боржник не погасив заборгованість, виноситься постанова. Воно зобов'язує позичальника виплатити виконавчий збір за прострочення виконання в розмірі десяти відсотків від загальної суми заборгованості. Далі, проводиться примусове виконання виконавчого листа.

В процесі виконавчого провадження співробітники ГІС можуть направити запити в різні державні служби для установки відомостей про позичальника, наприклад:

 • У податкову службу. Тут можна отримати відомості про розміри доходу, місці працевлаштування, чи є позичальник підприємцем, чи є банківські рахунки та ін.
 • В адміністрацію. Запити потрібні для постановки факту про підприємницьку діяльність або адреси реєстрації.
 • Державну автоінспекцію, службу держтехнагляду і БТІ, кадастрові установи. Тут можна отримати відомості про наявність у власності транспортних засобів, сільськогосподарської техніки, нерухомого майна, ділянок землі.
 • РАГС. Запити направляються з метою встановлення сімейного статусу боржника для стягнення заборгованості з спільно нажитого майна.
 • Паспортний стіл. Для отримання адреси реєстрації місця проживання боржника.
 • Фонд пенсійного страхування, центр зайнятості населення. Запит, метою якого є встановлення факту перебування позичальника на обліку в цих установах.
 • Банківські організації. Тут можна отримати інформацію про поточні рахунки боржника з метою накладення арешту.
  Після того, як факти наявності рухомої \ нерухомої власності, фінансових ресурсів, інтелектуальних прав у позичальника тощо будуть встановлені, державним виконавцем накладається арешт на власність, проводиться її оцінка вартості і організовуються відкриті торги. Весь прибуток з реалізації майна йде на погашення заборгованості.

Перед тим, як ви забажаєте затягнути процес виконавчого провадження, ви повинні чітко скласти стратегічний план дій і визначити процесуальний діри, які допоможуть вам в майбутньому. Разом з цим, ви повинні чітко усвідомлювати, що ваші прагнення і мотиви повинні відповідати чинному законодавству і не порушувати права інших учасників. В іншому випадку, неправомірні дії можуть кваліфікуватися державним виконавцем або судом як махінації і зловживання своїми правами. Тому детальнорозберемо варіанти гальмування виконавчого провадження, які реалізуються в рамках закону.

Варіант №1. Подати касаційну скаргу до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.
По правді сказати, напрям такого роду скарги не зупинить виконавче провадження. Але якщо клопотання з проханням зупинити процес по стягненню грошових коштів буде задоволено до розгляду справи по суті, то у вас буде від року до двох років вирішити проблеми із заборгованістю.

Варіант №2. Оскаржити постанову державної виконавчої служби про відкриття процедури виконавчого провадження.
У ситуації, коли Вищий спеціалізований суд України залишає судове рішення першої інстанції без змін, а процедура виконавчого провадження поновлюється, можна оскаржити сама постанова ДВС.

Спираючись на практичний досвід нашої компанії в даних питаннях, можна стверджувати, що в більшості випадків, існує факт неправильно оформленого виконавчого листа і заяви стягувати боку. Адже на підставі цих документів починається процес виконавчого провадження. Які можуть бути помилки в документах? Наприклад, некоректне вказівку ПІБ, місця прописки позичальника, ідентифікаційний номер, некоректне завірення виконавчого листа, немає вказівки ПІБ посадової листа, хто видав виконавчий лист або не вказано дата видачі тощо. Всі ці помилки і неточності можуть стати перешкодою для відмови у відкритті виконавчого провадження. Крім того, можна подати скаргу на неправомірні дії ДВС. Розглянемо механізм справи затягується приблизно на півтора місяця, плюс знадобиться час, щоб внести коригування до виконавчого листа і передати відредагований текст в районну державну виконавчу службу. У загальній сумі можна виграти до семи місяців для вирішення проблем.

Варіант №3. Подати скаргу на дії державної виконавчої служби.

Стягнення заборгованості по виконавчому провадженню має чітку послідовність, прописану в законодавстві. Так, стягнення за виконавчим листом звертається спочатку на фінансові ресурси позичальника. Якщо грошових коштів на рахунках не вистачає або їх немає, то другим по черзі буде стягнення з цінних паперів. Потім, з рухомого майна, і тільки в останню чергу з нерухомості - квартири, будинки, ділянки землі або іншої нерухомості.

Дуже часто співробітники державної виконавчої служби порушують алгоритм стягнення і не звертають уваги на фінансові ресурси позичальника або його транспортний засіб. Тому під ударом відразу стає нерухоме майно, що є грубим порушенням законодавства. Такі неправомірні дії покладаються оскарженню. Цей варіант дозволяє загальмувати виконавче провадження до одного року.

Варіант№4. Подати клопотання з проханням надати розстрочку на погашення заборгованості
Будь-який з учасників виконавчого провадження може подати заяву про відстрочку або розстрочку виконання вимоги виконавчого листа. Крім того, можна подати прохання про встановлення або зміну способів і порядку виконання листа.

Наприклад, ви як боржник можете просити у судді дозволу на надання розстрочки (припустимо на 6 місяців або один рік), або стягнути не заарештували нерухомість, а інші джерела погашення заборгованості (наприклад, активи в банку або транспортні засоби). Звернення до суду не є підставою для зупинення виконавчого провадження, але на період розгляду цього клопотання, виконавче провадження зупиняється. Це пов'язано з тим, що в ситуації винесення позитивного судового рішення, державна виконавча служба потрапляє в двозначну ситуацію при реалізації майна позичальника, порушуючи тим самим судове рішення. Такий варіант дозволить вам вирішити проблему із заборгованістю протягом двох місяців, а в ситуації відстрочки ще більше.

Варіант №5. Подано позов від третьої сторони з вимогою визнати право власності на майно, яке перебуває під арештом.
Це відноситься до ситуацій, коли укладався договір купівлі-продажу власності, але з різних причин процедура оформлення прав власності була проведена некоректно. Тим самим, покупець може заявити про своє право власності на арештоване майно і вимагати у суду призупинити процедуру виконавчого провадження до вирішення спору і зняти обтяження з власності. У більшості випадків, судом припиняється виконавче провадження і навіть при незадоволеному позові можна виграти до одного року часу для вирішення проблем.

Варіант №6. Оскаржити результат оцінки вартості власності, яке підлягає реалізації.
Оцінка вартості власності проводиться державною виконавчою службою самостійно за ринковою ціною. Разом з цим, деякі ситуації вимагають обов'язкового залучення оцінювачів при установці вартості нерухомості або транспортних засобів. Якщо одна зі сторінне згодна з результатами визначення вартості чи оцінювання, можна подати державному виконавцю заперечення. У цьому випадку призначається рецензування звіту про оцінювання власності. Витрати, які пов'язані з рецензуванням, лягають на заперечують сторони. Якщо за результатами рецензування, сторони мають заперечення, то можна оскаржити його в суді протягом десяти днів з моменту отримання повідомлення.

Варто зазначити, що оскарження результатів оцінки займає до восьми місяців. Крім того, виконавче провадження зупиняється, оскільки у державного виконавця немає документального підтвердження вартості власності позичальника. Отже, він не зможе зайнятися організацією відкритих торгів і продати ліквідну масу.

Варіант№7. Оскаржити результат проведення торгів
Процедура проведення відкритих торгів із продажу заставної власності регулюється законодавством. Згідно з нормативно-правовим актам, що регулюють проведення публічних торгів, аукціон можна визнати недійсним. Заява з вимогою визнати незаконність торгів подається будь-яким учасником аукціону.
Відштовхуючись від досвіду нашої компанії у справах такого роду, відзначимо, що виділяється дві категорії порушень при проведенні публічних торгів:

 • Порушення правил проведення аукціону.
 • Порушення вимог до надання інформації про торги, яка оприлюднюється перед початком торгів.

Крім того, варто звернути увагу і на протокол, який ведеться в ході процесу публічної реалізації майна. В протокол вноситься інформація про початкову і кінцеву вартість реалізації власності, пропозиції покупців і інформація про переможця аукціону. Протокол підписується ведучим і переможцем і відсилається протягом трьох днів організатору.

Крім того, якщо переможець аукціону не вніс повну вартість майна протягом десяти днів, торги визнаються що не відбулися.

У ситуації наявності порушень на стадії реалізації власності, позичальник-боржник може звернутися до суду з вимогою визнати аукціон недійсним. Однак потрібно надати аргументовані докази порушень, які були допущені в процесі організації і проведення торгів. Однак в більшості випадків це практично нереально, оскільки торги проводяться строго за правилами. Якщо суд все-таки анулював результати аукціону, то позичальник отримує додатковий час для вирішення проблем.

Тому, ми рекомендуємо максимально користуватися перерахованими вище способами, щоб не допустити проведення аукціону. Але навіть на стадії реалізації майна, є шанси його зберегти. Від вас буде потрібно залучення досвідчених юристів для прогнозованого результату оскарження.

Адвокати юридичної компанії "Майоров, Нерсесян і партнери" можуть допомогти у вирішенні правових проблем, пов'язаних із заставною власністю і проконсультують вас щодо недопущення примусового стягнення активів боржника. У нашому арсеналі юридичних інструментів безліч способів оптимізації та зменшення заборгованості по кредиту - висновок власності з обтяження, вигідна реалізація власності, гальмування майнових суперечок і вимогливих процедур.
Говорячи про виведення власності з обтяження, варто відзначити, що наші адвокати використовують методи і діри, що не виходять за рамки законодавства. А при професійному підході до питання, ви можете отримати вигоду при реалізації власності. Наші фахівці знають, як продати ваше майно, ціна якого менше суми боргу, отримати вигоду і вирішити кредитну проблему за допомогою списання залишку.

В якості висновку відзначимо, що якщо ви не хочете розлучатися з майном, яке було нажито наполегливою і важкою працею, зверніться в нашу компанію.

Ми щодня вирішуємо кредитні проблеми позичальників і маємо практичний досвід нестандартних випадків.

Записатися на консультацію до адвоката по кредитній заборгованості можна за телефоном, вказаному на сайті.

image

Адвокат, к.ю.н., управляющий партнер:

 • Споры с банками и коллекторами (уменьшение задолженности, снятие арестов и закрытие исполнительного производства, сопровождение закрытия кредитов с коллекторами).
 • Списание долгов через банкротство физических лиц (полное или частичное списание, реструктуризация любой задолженности, консультация по долговым вопросам любой сложности).
 • Реальный возврат долгов (возврат через суд, проведение переговоров по возврату долга, наложение ареста на имущество должника, сопровождение реализации имущества должника).
 • Имущественные споры, истребование имущества, признания права собственности.
 • Недвижимость - проверка новостроев, квартир, проверка истории сделок по недвижимости.
 • Защита имущества, корпоративных прав, антирейдерские меры, снятие ареста.
 • Ведение переговоров с банками (консультация по телефону).
 • Сложный раздел имущества супругов (раздел долгов/кредитов, бизнеса, недвижимости).
 • Первичная консультация  по телефону 096-243-28-73

Закриття виконавчого провадження є важливим кроком для позбавлення себе від боргових зобов'язань. Тут ми розглянемо основні способи закриття виконавчого провадження в Україні.

Погашення боргу Найпростіший спосіб закриття виконавчого провадження - це повна сплата боргу, включаючи пеню та виконавчі витрати. Після того як борг буде повністю погашений, виконавчий документ буде закрито.

Укладання угоди з кредитором Якщо погашення боргу в одному платежі є неможливим, можна спробувати укласти угоду з кредитором про розстрочення платежу, зниження суми боргу або поновлення строку погашення. При цьому важливо, щоб кредитор погодився на такі умови та згодився на закриття виконавчого провадження.

Відмова від боргу Якщо заборгованість є несправедливою або виникла через обставини, на які заборжник не мав впливу, можна звернутися до суду з позовом про визнання боргу недійсним. При цьому потрібно буде довести у суді наявність підстав для такого вироку, наприклад, незаконність договору про позику або неможливість виконання зобов'язань через обставини форс-мажору.

Припинення виконавчого провадження за рішенням суду Якщо були допущені порушення під час проведення виконавчого провадження, наприклад, порушення встановлених законом термінів, заборгованість може бути закрита за рішенням суду.