Застосування позовної давності по кредитам, особливості

Як застосувати строки позовної давності по кредитній заборгованості.

Останнім часом нас атакували з питанням, щодо строків позовної давності. Багатьох наші клієнтів цікавить питання - що таке термін позовної давності і як він допомагає у вирішенні проблемних ситуацій у банківській сфері. У даній статті, ми розглянемо, як застосувати строки позовної давності до кредитних зобов'язань.

Для початку зазначимо, що не варто поспішати святкувати перемогу над банківськими організаціями. Все не так просто. Трактування позовної терміну давності має такий вигляд. Якщо ви взяли кредит без або заставний (короткостроковий) кредит, то переважна більшість представників суддівської громади трактує терміни позовної давності протягом трьох років з моменту закінчення договору про кредитні зобов'язання.

Для наочності наведемо приклад. Припустимо, ви заборгували банку за кредитом, договір якого скінчився 11 вересня 2011 року. В цьому випадку, кредитна установа має право звернутися до суду про стягнення боргу до 11 вересня 2014 року. Якщо цього не відбулося, значить банком упущений термін позовної давності. Відповідно, вимагати виплату боргу після 11 вересня 2014 буде неправомірно. Але, якщо ви взяли позику під заставу, розраховану на 10 років, то і термін позовної давності настане з дати закінчення кредитного договору. Наприклад, якщо договір припиняє свою дію у 2021 році, то термін позовної давності закінчиться в 2024 році.

Однак не варто забувати про решту суддів, які не згодні з трирічним терміном давності з моменту закінчення кредиту. У деяких випадках, строк позовної давності відраховується з моменту настання прострочення по кредитних зобов'язаннях.

Наведемо приклад. Припустимо, ви вносите платежі кожен місяць 15 числа, але в якийсь момент перестали це робити. У цьому разі, термін позовної давності застосовується з першого місяця несплати. Це діє при абсолютному припинення виконання своїх зобов'язань. Якщо через деякий час ви внесли платіж і стали виплачувати борг частинами, то в цьому випадку, термін позовної давності обчислюється з дати останнього здійсненого платежу. Тут також банк повинен звернутися протягом трьох років для стягнення заборгованості через суд.

Резюмуючи все вищесказане, зазначимо, що якщо банк пропустив всі терміни по стягненню заборгованості по кредиту, то він позбавляється права примусового стягнення грошових коштів з позичальника. Наприклад, ви не платите по кредиту з 13 червня 2013 року. При цьому, не порушуєте тенденцію невиплати платежів. Банківська організація повинна подати до суду не пізніше 13 червня 2016 року. Якщо банк зробив це зараз, то у вас всі шанси виграти цю справу.

Таким чином, обчислення позовної давності має безліч нюансів.

Ми рекомендуємо звернутися до наших фахівців для консультації, щоб справа вирішилася на вашу користь.

image

Адвокат, к.ю.н., управляющий партнер:

  • Споры с банками и коллекторами (уменьшение задолженности, снятие арестов и закрытие исполнительного производства, сопровождение закрытия кредитов с коллекторами).
  • Списание долгов через банкротство физических лиц (полное или частичное списание, реструктуризация любой задолженности, консультация по долговым вопросам любой сложности).
  • Реальный возврат долгов (возврат через суд, проведение переговоров по возврату долга, наложение ареста на имущество должника, сопровождение реализации имущества должника).
  • Имущественные споры, истребование имущества, признания права собственности.
  • Недвижимость - проверка новостроев, квартир, проверка истории сделок по недвижимости.
  • Защита имущества, корпоративных прав, антирейдерские меры, снятие ареста.
  • Ведение переговоров с банками (консультация по телефону).
  • Сложный раздел имущества супругов (раздел долгов/кредитов, бизнеса, недвижимости).
  • Первичная консультация  по телефону 096-243-28-73