Розділ майна подружжя в Україні 2023 (земля, авто, квартири, новобудова, бізнес, кредит, борги).

Просмотров: 2351

У цій статті ми розглянемо варіант поділу майна подружжя  після розлучення як окремо, так і в комплексі на основі останньої судової практики в 2019 - 2020 роках. Розглянемо варіанти, як правильно підготуватися до розділу майна, як отримати більше половини майна, як розділити борги, які є варіант переоформлення майна і як з цим боротися і т.д.

Перед тим, як запустити процедуру розлучення в Києві і розділу майна, необхідно підготуватися, особливо до розділу майна. Самий просто спосіб - це все поділити 50/50, або підписати договір поділу майна, а ось найскладніший спосіб - це отримати свою половину і частину майна другого з подружжя. Само по собі розлучення через суд - це не складна процедура. У цій статті ми наведемо зразок заяви на розлучення в Україні..

 

Структура статті про розподіл майна Київ, Україна:

 1. Як поділити авто (варіанти)?
 2. Як поділити квартиру в Києві?
 3. Як поділити новобудову?
 4. Як поділити бізнес (корпоративні права)?
 5. Як діляться борги і кредит?
 6. Як поділити рахунок в банку?
 7. Чим небезпечні борги одного з подружжя?
 8. Варіанти виведення майна.

Якщо вам потрібна додаткова консультація з цього питання, звертайтеся: Адвокат Василь Майоров, керуючий партнер Юридичної компанії MK Partners.

Телефон для консультації (онлайн/офлайн): 063-595-87-10 (Viber, Telegram)

Для документів та онлайн консультацій - 2432873@gmail.com, Mk911ua@gmail.com (з позначкою для Майорова Василя)

Вважається, що будь-яке майно, яке було куплено в шлюбі - це об'єкт спільної власності подружжя. При цьому, не має значення на кого це майно оформлено, оскільки  інститут спільної власності поширюється на майно, яке оформлено на одного з подружжя.

Як поділити авто (варіанти)?

 1. Самий стандартний варіант - це поділити авто 50/50, але тоді виникнуть проблеми з користуванням авто;
 2. Просити грошову компенсацію за половину авто;
 3. Якщо авто продано (продаж авто без згоди чоловіка), необхідно вимагати компенсацію від проданої суми.

Як правило, продаж авто відбувається без згоди дружини або чоловіка, не дивлячись на ст. 365 СКУ, яка передбачає, що майно, яке підлягає державній реєстрації продається тільки за наявності згоди другого з подружжя.

Таким чином, якщо один із співвласників згоден отримати компенсацію замість своєї частки в майні, а інша сторона не згодна добровільно її виплатити, не має значення з яких причин, інша сторона має право отримати компенсацію через суд на підставі ст. 364 ЦКУ.

Як поділити квартиру?

 1. Найпростіший і стандартний спосіб - 50/50;
 2. Отримати грошову компенсацію за частину квартири;
 3. Продати квартиру після розлучення за згодою сторін і поділити кошти;
 4. Продаж квартири за борги через публічні торги (залежить від того на кого квартира і природа виникнення боргів);
 5. Заявити позовну давність і залишити квартиру собі (залежить від термінів і на кого оформлена квартира). Наприклад, поділ майна подружжя через 10 років після розлучення при заяві позовної давності не може бути.

Як поділити новобудову?

 1. Згідно з останньою судовою практикою, новобудова ділиться 50/50;

Правовий аналіз матеріального права дозволяє зробити висновок, що об'єкт незавершеного будівництва, які будувався під час шлюбу, може бути визнаний об'єктом права власності спільної власності подружжя.

Як поділити бізнес (корпоративні права)

 1. Можна вимагати компенсацію половину внесеного статутного фонду;
 2. Можна вимагати компенсацію половину отриманих дивідендів;
 3. Вимагати отримати половину корпоративних прав не передбачено законом.

Таким чином, якщо внесені грошові кошти в статутний фонд є власністю юридичної особи, у одного з подружжя виникає право вимагати компенсацію половини внесених коштів.

Рішення суду буде приблизно таким: стягнути з ____ на користь _____ грошову компенсацію за ½ частини вкладу до статутного капіталу ТОВ "____" в розмірі ______.

Як діляться борги і кредит?

Розділ старих боргів і знову сформованих мають  важливе значення при поділу боргів, оскільки наявність боргів може істотно вплинути на ідеальні частини під час розподілу і дозволять відійти від умовного поділу майна подружжя навпіл.

Судова практика!

1200000 дол. США кредиту без згоди чоловіка: це грошові кошти, а не майно, а сам договір - нотаріального посвідчення не підлягає, відповідно згода не потрібна (ВССУ, 16 01. 2017., №258 / 7949/14-ц)

Судова практика!

Між подружжям ділиться навпіл як спільна власність придбана на позикові кошти, так і борги (ВСУ від 14 вересня 2016 року У справі № 6-539цс16)

Як поділити рахунок в банку?

 1. При наявності грошових коштів на рахунку в банку у одного з подружжя не представляється проблемним. Але найцікавішим варіантом - це вимога компенсації грошових коштів які були на рахунку певний час. Така компенсація дозволить отримати від другого з подружжя істотно більше ніж половину вартості майна.

 Чим небезпечні сформовані борги одного з подружжя?

Це найнебезпечніший варіант розвитку подій, скільки  борги дозволять одному з подружжя отримати значно більше ніж половину. Написання фіктивних розписок, договорів позики заднім числом не вплине на розподіл майна. Найнебезпечніше, коли один з подружжя заздалегідь підготувався, провів борги через суди, за 6 місяців до розділу майна при розлученні.

Варіанти виведення майна або як продати квартиру без згоди чоловіка ми вам розповімо на приватній консультації на яку можна записатися по телефону вказаний в кінці статті.

На консультації, ми вам розповімо, як подати на розділ майна та які потрібні документи. Документи на розділ майна через суд для найпростішої ситуації:

 1. Паспорт та код;
 2. Свідоцтво про шлюб;
 3. Правовстановлюючі документи на майно;
 4. Свідоцтво або рішення суду про розлучення;
 5. Позовна заява про поділ майна;
 6. Квитанція про сплату судового збору.

Оформити розділ майна після розлучення, якщо у вас на руках рішення суду про поділ можна. Рішення про розподіл майна - це правовстановлюючий документ, який подається до органів реєстрації права власності на нерухомість, після цього, вноситься відповідний запис до реєстру нерухомості, і ви стаєте власником.

У цій статті ми описали стандартні варіанти розподілу майна, які існують в Україні. Але в житті, як правило, у подружжя багато різного виду майна з кредитами і боргами, які необхідно правильно поділити. Звертайтеся і ви отримаєте безкоштовну первинну консультацію і розуміння, як правильно розділити майно подружжя в Україні.

rudenko

image

Адвокат, к.ю.н., управляющий партнер:

 • Споры с банками и коллекторами (уменьшение задолженности, снятие арестов и закрытие исполнительного производства, сопровождение закрытия кредитов с коллекторами).
 • Списание долгов через банкротство физических лиц (полное или частичное списание, реструктуризация любой задолженности, консультация по долговым вопросам любой сложности).
 • Реальный возврат долгов (возврат через суд, проведение переговоров по возврату долга, наложение ареста на имущество должника, сопровождение реализации имущества должника).
 • Имущественные споры, истребование имущества, признания права собственности.
 • Недвижимость - проверка новостроев, квартир, проверка истории сделок по недвижимости.
 • Защита имущества, корпоративных прав, антирейдерские меры, снятие ареста.
 • Ведение переговоров с банками (консультация по телефону).
 • Сложный раздел имущества супругов (раздел долгов/кредитов, бизнеса, недвижимости).
 • Первичная консультация  по телефону 096-243-28-73