Чи можуть заборонити виїзд за кордон кредитному боржнику?

Якщо у вас виникають запитання, чи можуть вам заборонити виїзд за кордон по вашим боргам (в тому числі кредитним), в тому числі під час існування правового режиму воєєного стану і якщо це зробили, то як вказане обмеження скасувати, то інформація в цій статті вам стане в нагоді.

В практиці та законодавстві існує такий спосіб стимулювання боржника віддавати свій борг як обмеження в праві виїзду за кордон. Згідно законодавства він застосовується якщо існує виконавчий документ суду про стягнення боргу і він поданий до державної виконавчої служби чи до приватного виконавця, і відповідний виконавець звертається до суду з заявою про обмеження виїзду за кордон. Важливо зауважити, що якщо виконується не судовий виконавчий документ, а наприклад виконавчий напис нотаріуса про стягнення боргу, то в такому випадку виконавець не може звертатися до суду з подібною заявою. Великий ризик подання такої заяви полягає в тому, що суд не зобов`язаний повідомляти боржника про надходження такої заяви і розглядає її без боржника і звісно в більшості випадків задовольняє таку заяву, оскільки боржник не наводить своїх доводів.

Подаючи зазначену вище заяву виконавець доводить, що боржник умисно ухиляється від виконання зобов`язання та повернення боргу. Тому, після того як ви отримали ухвалу суду про обмеження в праві виїзду за кордон, вам необхідно подавати заяву про скасування заходів обмеження виїзду і доводити, що ви не ухиляєтеся від повернення боргів. Тому якщо ви бажаєте зіграти на випередження та не допустити встановлення обмежень, вам необхідно якісь невеликі частини грошових коштів сплачувати в рахунок виконання судового рішення.

Також, рідко, але практикується подання кредитором до суду разом з позовом про стягнення кредитного чи іншого боргу заяви про забезпечення позову шляхом обмеження права переміщення за кордон, але такі заяви як правило не задовольняються, а якщо і задовольняються то такі заходи легко скасовуються.

Також, потрібно зауважити, що згідно останньої практики Верховного Суду, обмеження у праві виїзду за кордон не можуть накладатися, якщо виконується рішення про стягнення кредитної заборгованості за іпотечним кредитом, оскільки існує іпотечне нерухоме майно, на яке може звертатися стягнення.

Тому, якщо відносно вас застосований такий обмежувальний захід як заборона у виїзді за кордон або ви не хочете, щоб така заборона була накладена, ви можете звернутися до наших адвокатів за допомогою у вирішення вказаних проблем.

На консультацію ви можете записатися за нижчезазначеним телефоном.