ТОП-11 правил, як правильно вибрати адвоката в Україні

Просмотров: 1219

Що трапилося?

Наприклад, якщо до вас стукають поліцейські, вас затримують або садять в СІЗО. Багато що в таких ситуаціях залежить від того, чи вдасться вам знайти хорошого адвоката.

 1. Потрібно наймати «свого адвоката»? Як у фільмах?
  Дивлячись кого називати своїм адвокатом. Якщо вам регулярно потрібно юридичний захист, безумовно, має сенс укласти з адвокатом довгострокову угоду і регулярно оплачувати його послуги. Але зазвичай люди починають шукати захисника вже після того, як за ними «прийшли». Найкраще, якщо ви заздалегідь знайдете надійного професіонала і будете знати, до кого звернутися в разі потреби.
 2. Де шукати надійного адвоката? В інтернеті?
  Можна і в інтернеті - на першу ж вимогу на вас випаде безліч реклами. Сліпо довіряти рекламі в пошуках адвоката ризиковано.
 3. Може бути, запитати у знайомих?
  Можна запитати у знайомого, але тільки якщо ви йому повністю довіряєте - його сумлінності, знань і досвіду. Приятель може порадити вам свого адвоката, але не врахувати при цьому, наприклад, що вам потрібен фахівець у кримінальних справах, а не зі шлюборозлучних процесів. Якщо у вас проблеми с кредитами, то Вам потрібен саме кредитний адвокат.
 4. Так де ж шукати підходящого адвоката?
  Простий і надійний спосіб – це частково розуміти свою проблему та знайти адвоката, який має спеціалізацію в даній галузі права. Як правило, таких адвокатів можна знайти в інтернеті, які викладують свою роботу на сайті, або пишуть спеціалізовані статті. Доцільно сходити та замовити платну консультацію у 2-3 адвокатів, і тільки тоді ви зрозумієте, який адвокат вирішить вашу проблему.
 5. У кожного адвоката є своя спеціалізація?
  Так, але так само як і будь-який лікар повинен бути здатний надати нехай первинну, але кваліфіковану медичну допомогу, так і адвокат - юридичну.
 6. За мною прийшли, а адвоката немає. Що робити?
  Найголовніше - не піддаватися на провокації і не зробити вчинки, «які в подальшому можуть бути використані проти вас». НІЧОГО НЕ ПОЯСНЮЙТЕ, НЕ ПІДПИСУЙТЕ ТА НЕ КАЖІТЬ. Пошуками адвоката в такому випадку повинні потурбуватися ваші рідні та близькі. І зробити це їм треба якнайшвидше.
 7. Як зрозуміти, що адвокат - хороший?
  Є одна властивість, яке характерно для всіх без винятку хороших адвокатів, - це вміння говорити простою і зрозумілою мовою. Якщо адвокат здатний пояснити вам юридичні хитросплетіння справи так, щоб все стало ясно, він зможе так само спілкуватися і з суддею, і з опонентом в суді. Якщо ви розумієте свого адвоката - це вже добре.
 8. А як тоді зрозуміти, що адвокат поганий?
  Якщо людину цікавлять тільки гроші, і нічого, крім грошей, - не давайте їх йому. Шукайте іншого, читайте відгуки, вивчайте попередні справи і відгуки. Ніхто за вас цього не зробить.
 9. Іноді адвоката призначає держава. Адвокатам за призначенням взагалі не можна довіряти?
  Не зовсім. Адвокат за призначенням - певна ніша на ринку. Це зовсім не означає, що такий адвокат недосвідчений, байдужий або недостатньо кваліфікований. Тут також є конкуренція. У будь-якому випадку з адвокатом за призначенням треба поговорити і прийняти для себе рішення: чи готові ви вручити свою долю цієї людини? Якщо вам сумно радять погодитися з усіма висунутими звинуваченнями, негайно відмовляйтеся від такого адвоката і телефонуйте рідним, нехай шукають іншого. Здатися ви завжди встигнете. Якщо адвокат уважно вивчає матеріали справи і готовий запропонувати хоч якусь позицію в вашу користь - можливо, варто попрацювати саме з ним.
 10. Як контролювати адвоката?Головне, що повинен усвідомити кожен з тих, на кого завели кримінальну або адміністративну справу, - це в першу чергу ваше діло! Воно стосується вашої і тільки вашої долі. І контролювати адвоката можна, тільки будучи залученим у процес з самого його початку. Правильний адвокат буде не просто давати вам поради і ділитися матеріалами справи - ви разом будете розробляти стратегію і тактику захисту, планувати кожен крок. Тоді ви будете розуміти, що, як і навіщо збирається зробити ваш захисник, і кожен документ, написаний ним, буде для вас не абстрактної скаргою на дії сторони обвинувачення, а продуманим кроком в рамках обраної стратегії захисту.
 11. Скільки коштують послуги адвоката? Може, варто знайти і оплатити його послуги заздалегідь? Твердих розцінок немає. Бувають варіанти погодинної оплати, абонентського обслуговування (як у випадку зі «своїм» адвокатом), оплати тієї чи іншої послуги, таких як складання позовної заяви або супровід в суді, - і діапазон цін дуже великий. Найперше, для себе оцініть, скільки ви готові заплатити адвокату, щоб він вирішив Вашу проблему. Як правило, сплачують аванс та результат, але можуть бути додаткові оплати фактичний похід в суд. Ви можете окреслити загальну вартість та розбити її на частини. 

Також слід пам'ятати, що певним категоріям громадян юридична - в тому числі і адвокатська - допомога може бути надана безкоштовно: за рахунок держави.

Не рідкість, коли адвокати допомагають своїм підзахисним pro bono - без гонорару, особливо в справах, що мають широкий громадський резонанс.

На консультацію можна записатися за нижчезазначеним телефоном.

image

Адвокат, к.ю.н., управляющий партнер:

 • Споры с банками и коллекторами (уменьшение задолженности, снятие арестов и закрытие исполнительного производства, сопровождение закрытия кредитов с коллекторами).
 • Списание долгов через банкротство физических лиц (полное или частичное списание, реструктуризация любой задолженности, консультация по долговым вопросам любой сложности).
 • Реальный возврат долгов (возврат через суд, проведение переговоров по возврату долга, наложение ареста на имущество должника, сопровождение реализации имущества должника).
 • Имущественные споры, истребование имущества, признания права собственности.
 • Недвижимость - проверка новостроев, квартир, проверка истории сделок по недвижимости.
 • Защита имущества, корпоративных прав, антирейдерские меры, снятие ареста.
 • Ведение переговоров с банками (консультация по телефону).
 • Сложный раздел имущества супругов (раздел долгов/кредитов, бизнеса, недвижимости).
 • Первичная консультация  по телефону 096-243-28-73