Як протистояти банківській та судовій системам у Києві, на прикладі Приватбанку?

Просмотров: 706

2018 і 2019 роки стали для юристів досить плідними: за допомогою почали звертатися особи, що брали кредити в 2008 - 2012 рр. на п'ять і десять років. «Приватбанк» виділив цих клієнтів в особливу категорію й зараз вимагає повернути кошти. Доходить до абсурду: взяті в борг 2000 гривень перетворюються в 100 тисяч гривень, а вчасно не повернуті 200 гривень переростають в борг в 20 тисяч гривень. Суди в цій ситуації не завжди на користь банку, і ось чому!

 Як протистояти банківській та судовій системам?

 Як захищати майно й свої інтереси - вирішуєте ви, однак без допомоги професійного адвоката ви напевно програєте справу. Майте на увазі, що «Приватбанк» повертає назад свої фінансові кошти трьома методами, і позовна заява в суді - це законний спосіб. Крім нього існують:

 1. Напівзаконний - виконавчий напис нотаріуса.
 2. Кримінальний - продаж боргу колекторам (факторинг).

 Варто відзначити, що законний спосіб не дуже популярний в українській банківській системі: він досить витратний і ненадійний, адже адвокат позичальника може виграти справу. Крім того, з'явилась нова судова практика, яка забороняє Приватбанку нараховувати проценти та неустойку!

 Банк, як юридична особа й кредитна організація, має право:

 1. Нараховувати відсотки за обумовленою з клієнтом річною ставкою. Вигідна для позичальника далеко не кожна ставка, тому краще перед підписанням кредитного договору порадитися з юристом з фінансів.
 2. Вимагати щомісячні відрахування на підставі кредитного договору.
 3. Надсилати листи з претензіями. Слід зазначити, що дане право позбавляє кредитну організацію нараховувати до «тіла» кредиту неустойки, штрафи, пеню.
 4. Пояснювати дебітору його обов'язки та наслідки ігнорування заборгованості.
 5. Йти назустріч клієнту, пропонувати шляхи реструктуризації, рефінансування - всіляко підтримувати фізичну особу, здатну знову обслуговувати свій кредит.

Банк не має права згідно з Конституцією:

 1. Залякувати клієнта, користуватися його необізнаністю.
 2. Відчужувати майно без рішення суду.
 3. Ганьбити дебітора, вказуючи на конверті листа факт його непогашеного боргу.
 4. Вдаватися до кримінального та навпіл правового методу впливу.
 5. Видавати спірне борг за адекватний, об'єктивний й реальний. Бухгалтерська експертиза швидко розкриє махінації кредитної організації.
 6. Отримувати інформацію про боржника від третіх осіб і з сумнівних джерел.
 7. Ігнорувати пропущену позовну давність.
 8. Подавати документи до суду і в нотаріальну контору одночасно.

Алгоритм захисту своїх інтересів у разі стягнення боргу

Перед тим, як звернутися до адвоката - зберіть такі документи:

 1. Розрахунок вашого боргу по кредитній карті.
 2. Кредитну історію.
 3. Статут «Приватбанку» й правила кредитування.
 4. Позов в суд. Якщо у вас на руках лише він - банк порушує ваші права. «Приватбанк» зобов'язаний всіляко сприяти вашому ознайомленню зі справою проти вас, з кредитною історією, з принципом розрахунку заборгованості.

Вищевказаний пакет прикріплюється до заяви. Він може варіюватися. Знайдіть спосіб зібрати перелічені папери: робіть з них скани, фотографії та ксерокопії.

Юрист, найнятий для захисту ваших фінансових інтересів, повинен вміти:

 1. Перевірити, до якого терміну дієва ваша пластикова карта.
 2. Встановити факт перевипуску картки без вашого бажання, згоди й заяви. «Приватбанк» регулярно переоформлює пластикові кредитні картки клієнтів, продовжуючи їх, а позичальники не ставляться до відома. Дана процедура працює на суді проти банку, однак вона прописана в кредитному договорі «дрібними літерами».
 3. Зареєструвати клієнта в додатку «Приват24», якщо позичальник не вміє використовувати мобільні програми. Кредитодавець чекає три місяці, після чого оголошує неплатника неблагонадійним.

Що потрібно знати про кредитну картку «Приватбанку»?

Про пластикову картку «Приватбанку» потрібно знати хоча б мінімум інформації, щоб не стати жертвою махінацій:

 1. Будь-яка картка, включаючи кредитну, має власний «термін придатності» - він вказаний на одному з її боків. Розгляньте карту уважно - напевно вона дієва до 2024 року. Виглядає термін дії карти приблизно так: 11/24 - до листопада 2024 року. У листопаді 30 днів, тобто 1 грудня картка припиняє обслуговуватися.
 2. Приблизно чотири роки банк зобов'язується безперебійно обслуговувати вашу картку на підставі договору - зберігати особисті кошти, допомагати їх накопичувати, оплачувати покупки безготівковим розрахунком, «брати в борг» у «Приватбанку» невеликі суми.
 3. Як тільки термін дії карти завершиться - вам доведеться робити певні кроки для його подовження, їх кілька.
 4. Неактивна картка «не працює», втрачає свою значимість і «випадає» з системи «Приватбанку».

Вас зареєстрували в «Приват24» - що далі?

Співробітник банку або адвокат з фінансів відкрив для вас аккаунт в «Приват24»? Вчіться працювати з додатком. Для цього потрібно:

 1. Зайти в «Мої рахунки».
 2. Вибрати підгрупу «Карти».
 3. Побачити усі дані щодо особистого рахунку, «Скарбничку», випадки розрахунку картою, терміни дії.

Як продовжити картку, якщо її термін закінчився?

Ви не бажаєте, щоб банк продовжував термін дії карти (лонговав її) без вашої згоди? Проконтролюйте цей момент, поговоріть зі співробітником фінансової структури! Адже на новий рахунок перенесеться усе – особисті кошти, заборгованості, «мінус», страхові відрахування. Якщо ви не хочете бути в подальшому клієнтом «Приватбанку» - попередьте про це кредитну організацію заявою або відвідавши її офіс особисто. Перед скасуванням карти вас попросять закрити стовідсотково усі борги.

Якщо адвокату вдалося скасувати виконавчий напис нотаріуса - вам не доведеться:

 1. Віддавати майно на користь банку.
 2. Ховатися від державних або приватних виконавців.
 3. Погашати нереальний, надуманий борг.
 4. Платити виконавчий збір.

Важливо! Якщо «Приватбанк» подав на вас до суду, то в ваших інтересах відвідувати усі засідання, активно брати в них участь, захищатися, контролювати процес. Інакше буде винесено заочне рішення суду – апріорі невигідне для вас: суд прийде до висновку, що вам як відповідачу все одно. «Приватбанк» користується тим фактом, що основана маса його позичальників не мають фінансової грамотність, профільних знань й правової культури: кожен третій дебітор не з'являється до суду.

Майте на увазі, що неявка до суду не анулює процес проти вас, вона лише посилює вашу непросту кредитну ситуацію. Адвокати відзначають, що їм доводиться шукати поважні причини для тих клієнтів, які ігнорували засідання зі страху перед судом. Небажання судитися з кредитною організацією, психологічний дискомфорт - це неповажні причини, й суд не проявить поблажливості. Краще знайти досвідченого адвоката на нашому порталі та з ним обговорити ефективний план захисту.

 

image

Адвокат, к.ю.н., управляющий партнер:

 • Споры с банками и коллекторами (уменьшение задолженности, снятие арестов и закрытие исполнительного производства, сопровождение закрытия кредитов с коллекторами).
 • Списание долгов через банкротство физических лиц (полное или частичное списание, реструктуризация любой задолженности, консультация по долговым вопросам любой сложности).
 • Реальный возврат долгов (возврат через суд, проведение переговоров по возврату долга, наложение ареста на имущество должника, сопровождение реализации имущества должника).
 • Имущественные споры, истребование имущества, признания права собственности.
 • Недвижимость - проверка новостроев, квартир, проверка истории сделок по недвижимости.
 • Защита имущества, корпоративных прав, антирейдерские меры, снятие ареста.
 • Ведение переговоров с банками (консультация по телефону).
 • Сложный раздел имущества супругов (раздел долгов/кредитов, бизнеса, недвижимости).
 • Первичная консультация  по телефону 096-243-28-73