Оскарження заборони експлуатації закладу громадського харчування

Надається для ознайомлення та використання позовна заява про скасування припису органу архітектурно-будівельного контролю про зупинення експлуатації закладу громадського харчування (ресторану) та про скасування постанови про накладення штрафу за невиконання цього припису. Короткий опис ситуації: відносно власника приміщень, які використовуються під ресторан, був винесений припис про заборону експлуатації приміщень, оскільки вони експлуатуються без документів, що надають на це права. Також був винесений аналогічний припис і про заборону експлуатації і закладу громадського харчування. Потім, оскільки припинення використання закладу не відбулося, органом ДАБК, також була винесена постанова про накладення штрафу за невиконання припису. 

На консультацію до адвоката ви можете записатися за нижчезазначеним телефоном.

До Окружного адміністративного суду м. Києва

Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю
Адреса: 

Представник: Коротя Роман Олександрович

Відповідач: Державна архітектурно-будівельна інспекція України
01133, м. Київ, бульв. Лесі Українки, 26
Код ЄДРПОУ: 37471912
Телефон: (044) 291-69-04

Позов немайнового характеру

Позовна заява
про визнання протиправною та скасування постанови

02.02.2019р. ДАБІ був винесений припис про зупинення експлуатації закладу громадського харчування, що знаходиться за адресою.

05.03.2019р. Департаментом державної архітектурно-будівельної інспекції у м. Києві (який є структурним підрозділом Державної архітектурно-будівельної інспекції України, а саме ДАБІ України є органом архітектурно-будівельного контролю і відомості про неї внесені до реєстру юридичних осіб) була винесена постанова №, якою було притягнено до відповідальності товариство з обмеженою відповідальністю. За вказаною постановою на Позивача було накладено штраф у сумі 28 815,00 грн.
Підставою для винесення вказаної постанови був протокол Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у м. Києві винесений 22.02.2019р.

Потрібно зазначити, що вказаний припис та постанова є протиправними та такими, що підлягають скасуванню, обґрунтування чого полягає в наступному:

Підстави для скасування зазначених документів:

1. Відносно ТОВ винесений припис, за яким ДАБІ вимагає заборонити експлуатацію закладу громадського харчування. Така вимога порушує законодавство, за яким надання послуг може бути зупинено виключно за рішенням суду.
2. Припис, що винесений відносно позивача суперечить законодавству, оскільки такий вид припису (про заборону експлуатації закладу громадського харчування) не передбачений виключним переліком приписів, визначених в законі.
3. Відсутній суб’єкт правопорушення. До жодного з правових статусів, визначених законом, відносно яких може здійснюватися будівельний контроль ТОВ відношення не має.

На підставі вищезазначеного,
ПРОШУ:
1. Визнати протиправною та скасувати винесену 05.03.2019р. постанову Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у м. Києві Державної архітектурно-будівельної інспекції України №, якою було притягнено до відповідальності Товариство з обмеженою відповідальністю  та накладено штраф у розмірі 28 815,00 грн. (двадцять вісім тисяч вісімсот п'ятнадцять);

2. Визнати протиправним та скасувати винесений 02.02.2019р. припис Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у м. Києві Державної архітектурно-будівельної інспекції України про заборону експлуатації закладу громадського харчування.

Додатки:
1. Копія постанови та припису.
2. Копія свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю та ордер адвоката (для суду) (оригінал свідоцтва знаходиться у представника Позивача);

Коротя Р.О.                     _______________

Номер телефону для консультації:

Також вам буде корисно:

Як вести себе після будівельних перевірок