Зразок позову про зобов'язання поліції скласти протокол

Часто бувають ситуації, коли ви стали учасником ДТП і патрульні поліцейські, приїхавши на місце, невірно складають адміністративний матеріал та складають протокол про адміністративне правопорушення не на дійсного винуватця ДТП, а на особу, що не винна в завданні збитків.

В практиці компанії була аналогічна ситуація: адміністративний матеріал був складений не на дійсного винуватця ДТП і протокол з додатками був переданий до суду, в якому ми довели, що наш клієнт не винний. Але внаслідок того, що документи були складені лише відносно нашого клієнта, інший водій не був притягнений до відповідальності.

Оскільки нашому клієнту потрібне страхове відшкодування, так як автомобіль отримав матеріальну шкоду, ми звернулися до поліції з заявою про складання протоколу про адміністративне правопорушення на іншого учасника ДТП, але нам було відмовлено в зазначеному.

Тому ми змушені були звернутися до суду з позовом про зобов’язання поліції скласти протокол на іншого водія, оскільки без протоколу страхова компанія не виплачує відшкодування. Позов для ознайомлення знаходиться нижче.

До Окружного адміністративного суду міста Києва
Адреса: 01051, м. Київ, вул. Петра Болбочана, корпус 1

Позивач

Відповідач: Національна поліція України
Адреса: 01601, м.Київ, ВУЛИЦЯ БОГОМОЛЬЦЯ, будинок 10
Код ЄДРПОУ: 40108578
Номер телефону: невідомий
Електронна адреса: невідома

Позов немайнового характеру

Позовна заява
про визнання протиправною бездіяльність та зобов’язання вчинити певні дії

Відносно мене 27.07.2018р. був складений протокол про адміністративне правопорушення за ст 124 КУпАП - порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Постановою Дарницького районного суду міста Києва від 19.12.2018 року, яка набрала законної сили, провадження по справі про притягнення мене за вказаним вище протоколом до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення було закрито, у зв'язку з відсутністю в моїх діях складу адміністративного правопорушення. А тому можна зробити висновок, що якщо моя вина не встановлена, то наявна вина іншого учасника ДТП.

Я звертався до управління поліції у місті Києві, Національної поліції України з заявою щодо притягнення іншого водія ДТП: водія транспортного засобу ВАЗ 21093: номерний знак до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП, але листом від 05.04.2019 року № К-2468, к-2593/4127/02-2019 в задоволені вказаної заяви було відмовлено.
Потрібно зазначити, що вказана бездіяльність Відповідача, щодо не складення на водія транспортного засобу ВАЗ 21093: номерний знак, протоколу про адміністративне правопорушення за ст. 124 КУпАП є протиправною та незаконною, та позбавляє мене можливості отримати страхове відшкодування за пошкодження мого автомобіля, оскільки страхова компанія може його виплатити лише за наявності встановленої вини в судовому порядку за складеним протоколом.

Таким чином, як вбачається з вищезазначеного Відповідач не бажаючи з’ясовувати обставини по справі, брати до уваги всі наявні докази по справі та шукати винних у дорожньо-транспортній пригоді, взагалі не оцінив відповідність дій водія транспортного засобу ВАЗ 21093: номерний знак вимогам Правил дорожнього руху України під час події дорожньо-транспортної пригоди, яка відбулась 27.07.2018 року та не вжив необхідних заходів для притягнення його до адміністративної відповідальності, що як наслідком спричинило протиправну бездіяльність Управління патрульної поліції в м. Києві, щодо не складання на водія транспортного засобу ВАЗ 21093: протоколу про адміністративне правопорушення за ознаками ст. 124 КУпАП України.

Зазначаю, що заходи досудового врегулювання спору здійснювалися – подавалася заява про складання протоколу, яка була залишена без задоволення.
Заходи забезпечення позову чи доказів до подання позовної заяви не проводилися.
Підтверджую, що не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача, з тим самим предметом та з тих же підстав.

На підставі вищезазначеного,
ПРОШУ:
1. Зобов’язати Національну поліцію України скласти та передати до суду протокол про адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 124 КУпАП щодо водія ВАЗ 21093.

Додатки:
1. Копія Постанови Дарницького районного суду м. Києва від 19.12.2018р. (оргигіал знаходиться у Позивача);
2. Копія відповіді відмови Національної поліції Департаменту патрульної поліції (оргигіал знаходиться у Позивача);
3. Копія позову з додатками для Відповідача.

____________________ 15.06.2019р.

На консультацію ви можете записатися за нижчезазначеним телефоном.