Як оскаржити виконавчий напис нотаріуса ПУМБ

В 2019 році активізувався ПУМБ в частині стягнення коштів за виконавчим написом нотаріуса. Такі дії банку можна пояснити тим, що за картковими кредитами пройшла позовна давність та в кредитних договорах ПУМБ існують інші недоліки, які не дозволяють стягнути кредит через суд. Тому, ПУМБ почав вчиняти незаконні виконавчі написи.

Що потрібно знати про виконавчі написи нотаріуса, які вчиняють ПУМБ?

Якщо позичальник дізнався про відкриття виконавчого провадження, накладення арешту на майно або відрахування процентів із з/п, а позичальник не отримував судові повістки з суду – це означає тільки одне, ПУМБ вчинив виконавчий напис нотаріуса та відкрив виконавче провадження.

Що потрібно робити найперше?
1. Необхідно ознайомитись у державного або приватного виконавця з матеріалами виконавчого провадження (зробити фото). Таким чином, ви зможете отримати документи, необхідні для оскарження напису нотаріуса через суд.
2. Замовити (при необхідності) розрахунок заборгованості на момент вчинення виконавчого напису. Але замовляти необхідно так, щоб не переривати позовну давність. Вказана довідка дозволить скасувати виконавчий напис виходячи з невідповідності (спірності) кредитної заборгованості у виконавчому написі та в довідці.

Як правило, позичальник дізнається про виконавчий напис, коли вже стягнуто частину заробітної плати та/або стягнення грошових коштів з арештованого банківського рахунку, в цьому випадку необхідно здійснити повернення стягненого за виконавчим написом нотаріуса – поворот виконання виконавчого напису.

При оскарженні виконавчого напису необхідно звернути увагу на період стягнення кредитних коштів та строки давності для вчинення виконавчого напису з врахуванням строків позовної давності по кредитам.

Наводимо інформаційну довідку для скасування виконавчого напису:
1. Виконавчий напис скасовується через суд за місцем його вчинення або за місцезнаходженням ПУМБ;
2. При подачі позову про скасування виконавчого напису, необхідно подати забезпечення позову, яке дозволить зупинити виконавче провадження;
3. При скасуванні виконавчого напису позовна давність по кредиту ПУМБ не переривається;
4. Судовий збір складає 780 грн, а для зупинення виконавчого провадження 380 грн;
5. Позовна давність для оскарження виконавчого напису складає 3 роки від моменту, коли позичальник офіційно дізнався про вчинення ПУМБ виконавчого напису нотаріуса.

Наша компанія спеціалізується на оскарженні через суд виконавчого напису нотаріуса. Ви можете замовити юридичну послугу в частині повного супроводження виконавчого напису нотаріуса або в частині підготовки необхідних документів та виграти суд з банком самостійно.

image

Адвокат, к.ю.н., управляющий партнер:

  • Споры с банками и коллекторами (уменьшение задолженности, снятие арестов и закрытие исполнительного производства, сопровождение закрытия кредитов с коллекторами).
  • Списание долгов через банкротство физических лиц (полное или частичное списание, реструктуризация любой задолженности, консультация по долговым вопросам любой сложности).
  • Реальный возврат долгов (возврат через суд, проведение переговоров по возврату долга, наложение ареста на имущество должника, сопровождение реализации имущества должника).
  • Имущественные споры, истребование имущества, признания права собственности.
  • Недвижимость - проверка новостроев, квартир, проверка истории сделок по недвижимости.
  • Защита имущества, корпоративных прав, антирейдерские меры, снятие ареста.
  • Ведение переговоров с банками (консультация по телефону).
  • Сложный раздел имущества супругов (раздел долгов/кредитов, бизнеса, недвижимости).
  • Первичная консультация  по телефону 096-243-28-73

ТАКОЖ ВАМ БУДЕ ЦІКАВО:

ЗАХИСТ ВІД КРЕДИТНИХ БОРГІВ