Як анулювати штраф в будівельній сфері

Анулювали штраф за недостовірні дані в будівельних документах.

Державна архітектурно-будівельна інспекція - це компетентний орган, який керує контролем будівництва об'єктів і доріг, перевіряє ліцензії забудовників, видає дозвільні документи, бореться з самозастроєм. Даний департамент має право: перевірити дотримання будівельних норм і достовірність даних в документації, притягнути до адміністративної відповідальності, виписати штраф. Якщо ви є забудовником або замовником об'єкта і хочете анулювати штраф - вам допоможе ця стаття.

За які порушення архітектурно-будівельна інспекція може оштрафувати власника об'єкта?

Замовника будівництва або компанію-забудовника представники департаменту ДАБІ (ДАБІ, ДАБК) можуть оштрафувати за такі порушення (часто надумані):

Некоректна реєстрація «Декларації про початок будівельних робіт». З недавніх пір цей документ називається «Повідомлення про початок будівельних робіт».
Неточна інформація в «Декларації про готовність будівельного об'єкта до експлуатації». Компетентний орган може навіть анулювати декларацію, оштрафувавши власника будівництва за неправдиві відомості в документі. Помилки при складанні переліку осіб, які здійснюють технічний або авторський нагляд за проведенням будівництва.

Перевірки компетентних органів часто проходять позапланово: представники державної інспекції наносять візит на будмайданчик і вимагають документи для виявлення невідповідностей законодавству. Інспектор може скласти акт і виписати штраф навіть якщо будівництво ведеться без порушень правил техніки безпеки і суворо за проектом. Протокол, складений інспекцією ДАБІ, містить в собі припис усунути порушення в містобудівній сфері та вимога заплатити штраф (адміністративне покарання).

Як адвокат може анулювати штраф за недостовірні дані в будівельних документах?

Розглянемо процес скасування штрафу на прецеденті, що мав місце в адвокатській практиці. Співробітник департаменту порахував, перевіряючи «Декларацію про готовність», що серед осіб, які здійснюють технагляд, є «мертві душі» - вказано померлий наглядовий інспектор. Юрист захистив права клієнта таким чином:

  • Довів, що оголошений померлим інспектор технагляду дійсно проводив перевірку.
  • Показав двосторонній договір між замовником будівництва і наглядовим інспектором, який насправді був живий під час його підписання.
  • Надав акти прийому-передачі наглядових робіт.
  • Навів дані з кваліфікаційного сертифіката співробітника, оголошеного мертвим.
  • Заявив, що у ДАБК немає документальних доказів того, що інспектор технагляду мертвий.
  • Доклав до позовної заяви технічний паспорт на споруду. У документі було зазначено, що будівля практично закінчена, але в ньому не встановлена ​​сантехніка та дверні коробки.
  • Довів, що представники ДАБК порушили терміни: навіть позапланові перевірки повинні проводитися в певних числах, а не місяць по тому.
  • Заявив, що інспекція діяла без направлення на проведення перевірки.

Ви впевнені, що контролюючий орган притягнув вас до покарання неправомірно?

Звертайтеся до нас! Ми доведемо, що перевіряючі з архітектурно-будівельної інспекції порушують ті правовідносини, які зобов'язані захищати, пред'являють необгрунтовані вимоги і виписують незаконні штрафи.

На консультацію ви можете записатися згідно нижчезазначеного номеру.

Також вам буде цікаво:

Захист забудовників від перевіряючих органів