Сіті фінанс, Форінт, Інвест фінанс, захист від колекторів

В сьогоднішніх умовах життя в Україні дуже прибутковим бізнесом є купівля проблемних кредитних активів і потім стягнення цих кредитних боргів з позичальників.

На фінансовому ринку існує значна кількість фінансових компаній і одні з них це ТОВ «ФК Сіті Фінанс», ТОВ «ФК Форінт» та ТОВ «ФК Інвест Фінанс». Це колекторські компанії, які купують всі види кредитних боргів – в більшості випадків це беззаставні кредити (карткові кредити та кредити оформлені в інтернеті) та в деяких випадках купуються кредити з забезпеченням (нерухомим майном, транспортними засобами та ін.).

Купівля кредитних заборгованостей відбувається через електронний аукціон фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО). Складається протокол електронного аукціону, а потім укладається договір відступлення права вимоги (якщо кредит із забезпеченням також окремо може укладатися договір відступлення права вимоги за забезпечувальним зобов’язанням).

Після отримання права вимоги за кредитним боргом, колектори починають здійснювати заходи стягнення цього боргу. Найпоширенішим заходом стягнення кредитного боргу за беззаставним кредитом є вчинення виконавчого напису нотаріуса. Такий напис вчиняє нотаріус за заявою колекторів і цей документ є виконавчим документом на підставі чого без суду може відкриватися виконавче провадження. Відкриває як правило таке виконавче провадження приватний виконавець. Після відкриття провадження виконавцем накладаються арешти на майно та банківські рахунки, звертається стягнення на отримувані доходи (заробітну плату, девіденди та ін.). Якщо майно виконавцем знаходиться, то воно оцінюється та виставляється на продаж на електронні торги.

Якщо кредит іпотечний чи заставний, то колекторами у випадку іпотеки – частіше за все реєструється право власності на іпотечне майно та здійснюються дії по виселенню осіб, що знаходяться в іпотечному майні. Якщо кредит заставний, то або вчиняється виконавчий напис нотаріуса або подається позов до суду про стягнення кредитної заборгованості чи звернення стягнення на предмет застави.

Наші адвокати мають значний досвід боротьби проти колекторських дій та допоможуть їм протистояти.

Консультація може бути надана за номером телефону, що зазначений в цій статті.