Що робити, якщо банк (колектори) подали до суду позов

Що робити позичальникові і поручителю? Як вести себе в ситуації, коли кредитор подав до суду позов про стягнення заборгованості?

Всім відомий факт - будь-який нормативно-правовий акт має прогалини, які допомагають учасникам судового розгляду захищати свої інтереси більш ефективно. Причому ці прогалини дозволяють залишаться в правовому полі і є цілком законними. Судова практика з питань стягнення заборгованості не є винятком.

Внаслідок того, що процедура має сувору формалізацію, судові інстанції не беруть присікати подібні «зловживання», тому в арсеналі позичальників є найвитонченіші способи гальмування судового процесу, які відтягують момент погашення заборгованості.

Розглянемо кілька варіантів затягування судового розгляду з питань заборгованості.

Варіант №1 Подача зустрічного позову або ініціювання окремого провадження.

Схема проста. Позичальник, до якого пред'являються вимоги щодо стягнення боргу, пред'являє кредитору (банку) позов про оскарження підписаного договору про кредитування. Причому позов від позичальника повинен бути не зустрічним, а в окремому судочинстві.

Це робиться для того, щоб якомога довше затягнути судовий спір за позовом від кредитора. Після прийняття позову про оскарження договору кредитування позичальник заявляє про зупинення провадження за позовом кредитора. І часто, судами задовольняються такі заяви, а судочинство за позовом кредитора зупиняється. При такому варіанті, можна зупинити розгляд справи про стягнення заборгованості на значний час - до одного року.

Можна подати і зустрічний позов, причому не оплачуючи судовий збір. Він залишається без руху, а так як зустрічний позов підлягає розгляду в процесі за позовом банку, то позовну заяву кредитора також зупиняють.

Варіант №2. Проведення експертизи.

Ще один спосіб - подача прохання призначити експертизу по спірній ситуації. Як показує практичний досвід, не кожен суддя задовольнить такого роду клопотання. Але якщо вам пощастить, і суд задовольнить прохання, від призначеної експертизи затягується судовий процес. Наприклад, при призначенні економічної експертизи по перерахунку суми кредитних коштів, вирішення питання в суді може загальмуватися на сім місяців.

В цілому, розгляд справи судовою інстанцією першого порядку може затягнутися до двох років.

Варіант №3 Залучення третьої особи.

Хитра схема, яка затягує судові розгляди на місяці. Позичальник, знаючи, що судовий процес добігає кінця, клопоче про залучення третьої сторони, чиї права порушуються при розгляді справи. В результаті такої дії, суд розглядає справу з самого початку, що затягує судочинство про стягнення заборгованості та дає час для вирішення проблем.

Для запобігання такого повороту подій, кредитор повинен на першому етапі визначити коло осіб, яких стосується ця проблема, та ініціювати притягнення третьої сторони на перших засіданнях.

В якості висновку відзначимо, що ми не можемо озвучити всі доступні способи затягування судочинства. Але навіть незначні знання можуть допомогти позичальникові не списати, але скостити хоч частину заборгованості. У нашому арсеналі безліч методів по затягуванню судового процесу, які допоможуть вам зберегти своє майно.

Запишіться на консультацію до юристів нашої компанії за телефоном, вказаним нижче, щоб дізнатися як списати кредитну заборгованість.