Захист покупців майна на СЕТАМ та повернення коштів

Якщо ви купили автомобіль чи нерухоме майно на електронній площадці «Сетам» і виникла спірна ситуація з переданням вам купленого майна чи поверненням вам коштів за майно, яке вам не було передано, то інформація в цій статті вам знадобиться.

Ситуація була наступна: особа знайшовши на електронній інтернет-площадці «Сетам» оголошення про продаж автомобіля, ціна за який влаштовувала,  вирішила його придбати. Сплатила гарантійний внесок, взяла учать у електронних торгах через особистий кабінет учасника і стала переможцем електронних торгів. Потім сплатила повну вартість лоту на відповідний рахунок відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби та частину на рахунок державного підприємства «Сетам».

Приїхавши забирати автомобіль в управління державної виконавчої служби, покупцю було повідомлено, що автомобіль не може бути переданий оскільки він перед цим не був вилучений у боржника, а також цей автомобіль не може бути вилучений після його продажу оскільки боржник оскаржив до суду виконавчий документ, на підставі якого було відкрито виконавче провадження в межах якого автомобіль і реалізовувався. Виникла ситуація, за якої покупець автомобіль, який придбав, не отримав, а грошові кошти за нього сплатив. Тобто протокол про реалізацію майна на електронних торгах був виготовлений, але не був підписаний покупцем. Також не був складений начальником виконавчої служби акт про реалізацію майна на електронних торгах. Вказаний акт відповідно до законодавства є документом, що підтверджує право власності на придбане майно. Виходячи з зазначеного завершення укладення договору купівлі продажу майна на електронних торгах не було здійснено.

Як вже було зазначено, боржник, відразу після реалізації автомобіля на електронних торгах, оскаржив виконавчий документ, на підставі якого було відкрито виконавче провадження, до суду. Це був виконавчий напис нотаріуса про звернення стягнення на предмет застави – автомобіль, який забезпечував виконання кредитного зобов’язання. Судом також було забезпечено позов шляхом встановлення заборони на видачу покупцю будь-яких правоустановчих документів на придбаний автомобіль. Покупець відразу після того, як розпочався судовий процес про оскарження виконавчого напису нотаріуса, вступив до участі у справі у якості третьої особи без самостійних вимог. Вкінці кінців судовий процес про оскарження виконавчого напису нотаріуса закінчився і вказаний виконавчий напис був визнаний таким, що не підлягає виконанню

Так як покупець не отримав автомобіль і більше того, виконавчий документ, на підставі якого розпочався його продаж, був скасований судом, виникла необхідність в поверненні грошових коштів, що були сплачені. До управління виконавчої служби була написана та подана заява про повернення сплачених грошових коштів. Але грошові кошти не були повернені так як законодавство не передбачає механізму повернення грошових коштів у випадку якщо вони сплачені за лот на електронних торгах, а потім виконавчий документ, який став підставою для реалізації цього лоту, скасований судовим рішенням. 

Тому виникла необхідність в поданні позову про зобов’язання відділу виконання рішень управління державної виконавчої служби головного управління юстиції повернути сплачені грошові кошти. Позов був поданий до суду адміністративної юрисдикції  і з часом був задоволений і було зобов’язано виконавчу службу повернути сплачені грошові кошти

Судовий процес супроводжував адвокат Роман Коротя, партнер ЮК «Майоров, Нерсесян та партнери».

Ми допоможемо захистити права покупця майна, який придбав майно на електронній площадці "Сетам" від будь-яких порушень.

Для отримання юридичної консультації зверайтесь за номером телефону, що зазначений нижче.

Копія судового рішення знаходиться внизу статті.