Оскарження відмови в реєстрації податкових накладних

Якщо фіскальна служба (податкова інспекція) зупинила реєстрацію вашої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, то інформація в цій статті вам знадобиться.

Зазначені вище дії ще називають заблокування податкової накладної, або ж відмоваа в такій реєстрації. Якщо ви не знаєте як вирішити це питання, наша стаття допоможе визначитися вам, які дії слід вчинити та куди звертатися, для того, щоб вирішити питання з блокування податкової накладної/розрахунку коригування.

Як правило, блокування відбувається після здійснення моніторингу з боку контролюючого органу, який перевіряє чи відповідає податкова накладна критеріям ризиковості платника податку, критеріям ризиковості здійснення операцій та показникам позитивної податкової історії платника податку.

Насамперед слід розуміти, що зупинення реєстрації можливе лише за наявності ризиковості, як самого платника податків, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування так і разі здійснення операції, яка відповідає ризиковості.

Відповідно до чинного законодавства визначено виключний перелік перелік, який встановлює ризиковість платника податків, зокрема це і порушення у подачі податкової звітності, наявність податкової інформації, проте те що платник податків здійснював ризикові операції, платник податку зареєстрований (перереєстрований) за адресою, що знаходиться на тимчасово окупованих територіях та інше.

У разі не погодження з рішенням щодо зупинення реєстрації податкової накладної, платнику податків потрібно звернутися з відповідними документами та письмовими поясненнями через засоби електронного зв’язку визначеними ДФС до комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкових накладної, розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації.

Таке звернення здійснюється протягом 365 календарних днів з моменту виникнення вашого податкового зобов’язання, яке передбачене в податковій накладній. Відповідні комісії поділяються на комісії центрального та регіонального рівня.

Прийняття рішення щодо реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування або відмову в такій реєстрації комісіями регіонального та центрального рівня залежить від обсягів постачання в поточному місяці, що зазначені в податковій накладній, яка безпосередньо подана на реєстрацію.

Строки розгляду документів та подальше прийняття рішення щодо реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування становить: у комісії регіонального рівня ― протягом 5 робочих днів з моменту отримання документів, у комісії центрального рівня ― протягом 7 робочих днів.

Рішення про реєстрацію податкових накладної/розрахунку коригування або відмову в такій реєстрації відображаються Єдиному реєстрі податкових накладних.
У разі коли ви все ж таки отримуєте рішення комісії про відмову реєстрації податкової накладної радимо вам не зволікати а одразу звертатися до адвоката для ефективного вирішення проблеми.

Яким чином адвокат зможе оскаржити рішення контролюючого органу стосовно зупинення реєстрації податкової накладної, а в подальшому і відмову в реєстрації податкових накладних?

Насамперед ми пропонуємо скористатися процедурою адміністративного оскарження. Строки такого оскарження становлять 10 календарних днів з моменту набрання чинності рішення Комісії ДФС про відмову в реєстрації податкової накладної.

Для цього необхідно довести, що ні платник податку яким було сформовано податкову накладну ні сама операція, за результатами здійснення якої і відбулося реєстрація податкової накладної не відповідають критеріям ризиковості, а також те, що платник податку має позитивну податкову історію.

Адміністративний порядок оскарження, як правило заощаджує час і значні витрати з боку платника податку. Проте зазначена процедура не має обов’язкового застосовування.

Що стосується судового оскарження то тут вам не обійтися без допомоги адвоката, який не лише представлятиме ваші інтереси в суді але й підготує всі необхідні документи для подачі в суд, визначить чітку стратегію захисту та допоможе визначити, в чому ж полягають порушення з боку контролюючого органу, що в результаті призвели до винесення незаконного рішення.

Важливі моменти, які повинні бути враховані при зверненні до суду:
1. Строк звернення становить 1095 днів з дня отримання рішення Комісії про відмову в блокуванні податкової накладної.
2. Відповідачами в даному спорі виступає безпосередньо суб’єкт владних повноважень – орган ДФС відповідного рівня.
3. Що стосується позовних вимог, то ту вони формуються відповідно до норм чинного КАСУ це: визнання протиправним та скасування відповідного акту суб’єкта владних повноважень та зобов’язання щодо вчинення певних дій.
4. Що стосується дати реєстрації податкової накладної то тут ви або отримаєте реєстрацію після набрання законної сили рішення суду або ж у разі зазначення такого формулювання в позовних вимогах — дату фактичного подання податкової накладної на реєстрацію.

Додатково слід підкреслити, що кожна ситуація є індивідуальною і при підготовці позову або ж скарги на рішення контролюючого органу, слід звертати увагу на безліч обставин, зокрема на реальність операції, за якою було здійснено реєстрацію податкової накладної, наявність відповідного переліку документів, підстави відмови в реєстрації та прорахунки податкових органів в прийнятті незаконних рішень, податкову історію платника податків.

Тому не зволікайте, користуйтеся своїм законним правом на оскарження рішень контролюючого органу та телефонуйте нам.