Відмова колекторам в поновленні строків виконання рішення суду

Якщо ті чи інші колектори викупили борг по вашому кредитному договору і вчиняють дії спрямовані на стягнення кредитного боргу та інформація в цій статті вам допоможе.

В практиці наших адвокатів була справа, де колектори, які викупили кредит у банку, звернулися до суду з заявою про видачу дублікатів виконавчих листів та про поновлення строку на пред’явлення виконавчих листів до виконання. Такою схемою колектори хотіли стягнути грошові кошти з боржників, оскільки не існувало відкритих виконавчих проваджень.

Ситуація полягала в наступному: В свій час АТ «Укрсиббанк» (банк з яким укладався кредитний договір на придбання автомобіля) подав до суду позов про стягнення кредитної заборгованості з позичальника та поручителя та отримав позитивне рішення про стягнення цього боргу. Після цього були отримані виконавчі листи, які були подані до органів виконання судових рішень та відповідно розпочаті виконавчі провадження. З часом виконавчі провадження були завершені з відповідних підстав.

З часом вказаний банк продав кредитний борг колекторській компанії ТОВ «ФК Довіра та гарантія», яка вподальшому перепродала борг іншим колекторам: ТОВ «ФК Актив+», а ці колектори продали борг колекторській компанії ТОВ «Глобал спліт».

Остання колекторська компанія забажала стягнути борг, що був визначений до стягнення за судовим рішенням і звернулася з зазначеними вище заявами до суду. Суд першої інстанції взагалі не розбираючись у справі, виніс ухвалу, якою заяву колекторів задовольнив – дозволив видати дублікати виконавчих листів та поновив строк на їх пред’явлення до виконання.

На вказану ухвалу відразу була подана апеляційна скарга, в якій ми зазначали, що дублікати виконавчих листів не можуть бути видані оскільки колектори не надали суду доказів втрати цих документів, а довідка начебто про втрату листів не може це підтверджувати оскільки підписана не уповноваженими особами. Що стосується поновлення строку на пред’явлення листів до виконання, то ми зазначали, що жодних поважних причин пропуску строку будь-якими кредиторами з перелічених, заявником не було наведено і вони взагалі відсутні.

Наші доводи були прийняті до уваги судом апеляційної інстанції і оскаржувана ухвала була скасована, а у видачі дублікатів виконавчих листів та в поновленні строку на пред’явлення цих листів до виконання було відмовлено. Відповідне рішення знаходиться внизу статті.

Ми допоможемо вам «відбитися» від різного роду колекторських компаній та зберегти ваші кошти.

На консультацію ви можете записатися за нижчезазначеним телефоном.