Списали кредитний борг поручителя, АТ "Сенс банк", Альфа

Якщо ви являєтесь поручителем за кредитним договором і ви хочете від цих обов’язків позбавитися, то ця стаття вам стане у нагоді.

В практиці наших адвокатів була справа про припинення фінансової поруки. Договір поруки був укладений на забезпечення виконання валютного кредитного договору укладеного з АТ «Альфа банк» і виникла необхідність у звільненні поручителя від майнової відповідальності.

Нами була сформульована та подана позовна заява про припинення договору поруки. Наша позиція грунтувалася на тому, що банк в односторонньому порядку збільшив розмір процентів за користування кредитом. Законодавство визначало на момент підняття процентів, що зміна кредитного договору в бік погіршення становища поручителя, призводить до припинення поруки, якщо поручитель на таку зміну не погодився (або це не було прописано в договорі поруки). Жодної згоди ні в якому вигляді не було. Про збільшення розміру плати за користування кредитом, ми дізналися з розрахунку заборгованості, який був поданий АТ «Альфа банк», разом з позовом про стягнення кредитної заборгованості з позичальника, до третейського суду. Вказаний розрахунок був нами витребуваний уже в судовому процесі про припинення поруки.

Аргументи банку зводилися до того, що поручитель, підписуючи договір поруки, мала знати, що вона погоджується на будь-які зміни кредитного зобов’язання. При цьому в договорі поруки чітко було зазначено, що будь-які збільшення розміру зобов’язання без згоди поручителя в майбутньому, недопустимі.

Судом наша позовна заява була задоволена, а порука була визнана такою, що припинена. Судове рішення оскаржувалося банком в порядку апеляційного та касаційного оскарження, але судами було залишено без змін.

Вказане рішення суду знаходиться внизу статті.

Ми допоможемо звільнитися від кредитного боргу АТ «Альфа банк» та інших банків чи колекторських компаній.

За допомогою звертайтесь за телефоном вказаним нижче.