Служба з питань праці, відміна штрафів, оскарження перевірки

Якщо ваша компанія стала жертвою інспекційного відвідування служби з питань праці, яке було проведено на предмет виявлення порушень законодавства про працю, то ця стаття вам може знадобитися.

Останнім часом, внаслідок невеликої кількості  в державному бюджеті грошових коштів, державні органи починають їх шукати і різними способами стягувати з різних можливих джерел. Починаючи з 2017 року, цим активно почала займатися Державна служба України з питань праці. Саме з цього року значно збільшили штрафи за порушення трудового законодавства роботодавцями.

Вказана служба здійснює перевірки (відвідування) дотримання трудового законодавства. Від її імені здійснюють діяльність відповідні інспектори з питань праці, які в своїй діяльності керуються Кодексом законів про працю, ЗУ «Про оплату праці», ЗУ «Про охорону праці», порядком проведення контролю та іншими нормативно правовими актами.

Вказані інспектори перевіряють дотримання законодавства в розрізі належної оплати праці, належного оформлення найманих працівників, належного прийняття та звільнення з роботи (в тому числі іноземців), належного оформлення трудових відносин з працівниками, належних умов праці та ін. Потрібно зазначити, що лише планових перевірок на 2019 рік заплановано близько 20 000 по Україні, а позапланових можливо буде і більше.

Як працює служба з питань праці: Якщо це плановий захід контролю, відповідні інспектори приїздять до суб’єкта господарювання в визначений планом час та з завчасним повідомленням. Плани проведення перевірок публікуються на відповідних інтернет ресурсах. Періодичність перевірок залежить від багатьох факторів пов’язаних з рівнем ризику підприємства: кількості найманих працівників, наявності заборгованості перед найманими працівниками, існуванні порушень закону під час попередньої перевірки, виявленні розбіжностей у звітних документах та ін.. Під час планових заходів нагляду, інспектори можуть перевіряти всі етапи дотримання трудового закону. До цієї перевірки можна підготуватися і відповідно відвернути всі негативні наслідки, які можуть бути застосовані до підприємства та не допустити накладення штрафу.

Набагато складніша ситуація з позаплановими інспекційними відвідуваннями. В цьому випадку інспектори служби прийдуть по чіткій підставі для проведення перевірки (навіть без повідомлення про таке відвідування), а саме якщо їм стане відомо про чіткі порушення закону. Це можуть бути найчастіше заяви колишніх працівників чи певних державних органів: наприклад державної фіскальної служби, або певні аварії на підприємстві. В цьому випадку теж можна підготуватися до перевірки, але інспектори будуть намагатися накласти штраф на підставі виявлених порушень (скласти протокол та постанову). При проведенні позапланової перевірки видається наказ та на підставі нього направлення, які надаються особі, відносно якої буде проводитися перевірка. В направленні чітко вказується строк заходу і контролюючий орган має проводити перевірку саме в цей строк і лише той трудовий об’єкт, який став підставою для цієї перевірки, а не інші порушення законодавства.

Служба з питань праці частіше всього притягує до відповідальності: за не оформлення трудових відносин з найманими працівниками (можуть бути випадки коли працівники працюють не за трудовими договорами та на підставі трудових книжок, а на підставі цивільно-правових договорів), за виплату частини заробітної плати «в конверті»  - без сплати відповідних відрахувань, за порушення строків виплати заробітної плати, за не допуск інспектора до проведення перевірки. Штрафи накладаються за відповідною постановою на підставі акту відвідування та протоколу. Про розгляд справи про накладення штрафу повідомляється підприємство у письмовому вигляді.

Адвокати ЮК «Майоров, Нерсесян та партнери» спеціалізуються на захисті від незаконних перевірок вказаного контролюючого органу. Ви можете звернутися по питанням скасування незаконних заходів вказаної служби за адвокатською допомогою за номером телефону, що зазначених нижче.

Наші адвокати допоможуть вам оскаржити та скасувати штрафи служби з питань праці.

Ми захистимо вас від планових та позапланових інспекційних відвідувань служби з питань праці.

Звертайтеся за юридичною допомогою по номеру телефону, що зазначений нижче.