Скасували отримання іпотеки колекторами та повернули її власнику

Якщо такі колекторські компанії як ТОВ «Кей колект» чи ТОВ «Факторингова компанія Вектор плюс» (які входять в групу ТОВ «Укрборг») викупили борг у того чи іншого банку, перед яким ви були боржником і пред’являють вам майнові чи грошові вимоги, то інформація в цій статті вам знадобиться.

Вказані компанії, як правило, викупляють кредитні вимоги, що забезпечені іпотечним майном: зокрема квартирами та будинками. Потім відбувається реєстрація права власності на іпотеку у відповідному реєстрі на кредитора.

В практиці наших адвокатів було безліч справ, де ми скасовували набуте ТОВ «Кей колект» чи ТОВ «ФК Вектор плюс» право власності на іпотечне майно. В цій статті розглянеться одна з таких справ.

Як вже було зазначено, кредитор звернувся до державного реєстратора з заявою про реєстрацію на нього права власності на квартиру, що була предметом іпотеки та забезпечувала виконання валютного кредитного договору. Реєстратором була проведена зазначена державна реєстрація, було винесене відповідне рішення про держану реєстрацію та в реєстр речових прав був внесений відповідний запис про державну перереєстрацію іпотеки.

У випадку набуття кредитором права власності на іпотечне нерухоме майно є два способи оскарження такого набуття: це позасудовий спосіб (займає близько 2 місяців часу) та судовий спосіб (займає більше часу, але суд більш детально досліджує всі обставини проведення реєстрації права власності).

Внаслідок того, що позасудовий спосіб ми вже не могли застосувати, ми застосували судовий спосіб оскарження. Відповідно до суду був поданий позов про скасування перереєстрації предмета іпотеки. Дуже важливо правильно обрати спосіб судового захисту (предмет позову), учасників майбутнього судового розгляду (відповідачів та третіх осіб) та судову юрисдикцію, яка буде розглядати справу (вид судочинства), оскільки якщо це не зробити може бути відмова у задоволенні позову з формальних підстав.

В позові ми посилалися на неможливість набуття права власності на іпотеку виходячи з того, що договір іпотеки не передбачав відповідного іпотечного застереження, на те, що кредитор не надсилав повідомлення про отримання ним права вимоги та доказів такого отримання, на те, що кредитор не надсилав вимогу про виконання кредитного зобов’язання з визначення суми боргу та попередженням про звернення стягнення на майно, на те, що кредитор не проводив належну оцінку іпотечного майно та неправомірно визначив її розмір, на те, що на момент проведення державної реєстрації існували арешти на іпотеці та ін..

Позов наш був задоволений, а незаконно-отримане право власності було скасовано (була скасована його державна реєстрація).

Копія рішення знаходиться внизу статті.

Ми допоможемо поновити ваше право власності на іпотечне майно, яке було набуте ТОВ «Кей колект», ТОВ «ФК Вектор плюс» чи іншої колекторської компанії або банку.

На консультацію можете записатися за нижчезазначеним телефоном.

Як скасовувати перереєстрацію предмета іпотеки.