Скасували податкові повідомлення-рішення за прощений кредит

Якщо по відношенню до вас контролюючі органи фіскальної служби України (ДФСУ, податкова інспекція) винесли податкове повідомлення-рішення, стягнули податковий борг, визначили суму податкового зобов'язання або винесли будь-яке інше рішення, що суперечить податковому чи іншому закону закону або ж виходить за межі повноважень контролюючого податкового органу, то вам знадобиться інформація в цій статті.

Ситуація наступна: в нашу компанію звернувся клієнт, по відношенню до якого, податкова інспекція (фіскальна служба) провела документальну позапланову невиїздну перевірку, в результаті якої був складений акт з нібито встановленими порушеннями податкового законодавства, а саме було встановлено несвоєчасне нарахування і не подача декларації про майновий стан і доходи та факт несплати і відповідно нарахування податку на доходи фізичних осіб і військового збору. На підставі акту податкової перевірки були прийняті: податкове повідомлення-рішення про визначення суми податкового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб, податкове повідомлення-рішення про визначення суми грошового зобов'язання по військовому збору, податкова вимога, а також інші податкові повідомлення-рішення про застосування штрафних санкцій. Свої рішення податковий орган обгрунтовував тим, що наш клієнт отримав дохід у вигляді додаткового блага за прощення кредитного боргу, однак самостійно не подав річну декларацію і не сплатив податок на доходи фізичних осіб і військовий збір.

Адвокати компанії почали процедуру адміністративного оскарження податкових повідомлень-рішень. Ми звернулися до контролюючого органу вищого рівня з відповідною скаргою про перегляд такого рішення. В результаті перегляду було винесено рішення про часткове задоволення скарги, а саме зменшення сум визначених у податкових повідомленнях-рішеннях. Що стосується податкової вимоги, то в результаті зменшення податкових зобов'язань, вона вважається відкликаною, оскільки було сформована з урахуванням первинного розміру накладеного зобов'язання, що також регламентується і нормами податкового законодавства України. Так податкова вимога вважається відкликаною, якщо контролюючий орган зменшить грошове зобов'язання раніше прийняте податковим повідомленням-рішенням або суму податкового боргу, визначену в податковій вимозі.

Далі ми підготували позов про скасування податкових повідомлень-рішень винесених щодо нашого клієнта контролюючим органом. В обгрунтуванні нашого позову ми вказали ряд порушень з боку контролюючого органу:

  1. Під час проведення перевірки контролюючий орган, встановлюючи факт неподання декларації про майновий стан і доходи та факт несплати і нарахування податку на доходи фізичних осіб і військового збору вийшов за межі періоду, що перевіряється. Так документальна позапланова невиїздна перевірка здійснювалася за період з 01 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, при цьому вищезгадана декларація повинна була бути подана до 03 квітня 2017 року. Тобто, у людини, яка нібито отримала дохід у вигляді додаткового блага по анулюваному кредитному боргу, зобов'язання по подачі декларації виникло в 2017 році. Але проводячи перевірку, контролюючий орган не врахував приписи норм податкового законодавства і вийшов за межі періоду, що перевіряється, а саме: з 01.01.2016 року по 31.12.2016 року, та здійснив перевірку включно по 2017 році. У той же час, не передбачено жодними нормами чинного законодавства, що встановлюють порядок проведення перевірок, право контролюючого органу під час проведення перевірки досліджувати факти, які не належать до перевірки періоду, і приймати рішення на їх підставі.
  2. Контролюючим органом не були подані докази відмови нашого клієнта надати документи для здійснення перевірки (лист-вимога, акт відмови) тому застосування штрафних санкцій за неподання оригіналів документів є повністю необґрунтоване та безпідставне. Таким чином, податкові повідомлення-рішення, прийняті на підставі перевірки, яка проведена всупереч вимогам законодавства, не можуть вважатися правомірними і підлягають скасуванню.

Суд задовольнив наш позов, оскаржувані рішення повністю були скасовані.

Ми допоможемо виграти судовий процес з Фіскальною службою та скасувати всі винесені нею рішення.

Для отримання консультації звертайтесь за цим номером телефону.

Також вам буде цікаво:

Правильне закриття кредитних боргів без податків та ризиків