Швидке зняття арештів з майна по Україні

Обтяження на майно - це ті обмеження, які не дозволяють власнику розпоряджатися ним на свій розсуд: продавати, міняти, здавати в оренду (якщо мова йде про квартиру), залишати в спадок або дарувати. Застава виникає з волі власника, а арешти накладається судом, виконавчими службами чи приватними виконавцями, органами досудового розслідування. Про те, як зняти арешти та обтяження по букві закону в судовому або в позасудовому порядку, розповість ця стаття.

Ситуації, які можуть привести до арешту майна:

Ось лише деякі життєві ситуації, при яких майно може бути заарештовано, і виникне необхідність скасовувати арешт:

 • Майно є «ліквідаційною масою» і було куплено в Інтернеті на електронних торгах. У цьому випадку новий власник отримує на руки акт про придбання і зобов'язаний найближчим часом зареєструвати власність. Саме при спробі занести майно до реєстру (поставити транспорт на облік) з'ясовується, що воно була арештовано або обтяжене, оскільки проходить по кримінальному провадженню. Арешт не дозволить зареєструвати власність, оскільки новий власник не може нею розпоряджатися.
 • Майно було іпотекою або заставою - воно забезпечувало кредитне (інше) зобов'язання. Власник виконав свої зобов'язання перед кредиторами (банком або колекторами), але відчуження власності не може відбутися - відомості про майно знаходяться у відповідному реєстрі обтяжень. Деякі банки реєструють заставне майно своїх позичальників на дочірні організації або «фірми-одноденки». Навіть якщо клієнт повністю погасив кредит з відсотками за користування коштами - зняти іпотеку може бути проблематично. Необхідний досвідчений юрист: він допоможе розшукати компанію, на яку записана квартира, і виключити її з реєстру даних про іпотеку.
 • Майно заарештували згідно з увхалою слідчого судді. Органи досудового розслідування досить часто клопочуть про накладення арешту на власність підозрюваного. Якщо майно не є знаряддям злочину, не містить відбитків пальців і інших біологічних матеріалів, не має відношення до злочину безпосередньо - грамотний адвокат допоможе скасувати арешт.
 • Кредитор хоче зареєструвати власність на себе або продати його третій особі - розпорядитися на свій розсуд. Але існує арешт, накладений правоохоронцями (державною виконавчою службою, приватними виконавчими органами, фіскальною службою, податковою поліцією). Реалізувати права на майно не вийде доти, поки арешт не буде скасований.
 • На майно накладено арешт, який юридично давно «застарів» - власник виконав зобов'язання стовідсотково, матеріали виконавчого провадження знищені, але обтяження не знято. Фахівець допоможе підняти архіви і скасувати арешти, накладені на майно, яке не перебуває під заставою.
 • Власник майна впевнений: виконавчі органи грубо порушують його конституційні права, а накладення арешту більше нагадує рейдерське захоплення. Наприклад, незаконно накладати арешт на майно, яке є (спільним).
 • Іноді виконавці, державні або приватні, діють на підставі неправомірного напису нотаріуса.
 • Судове рішення щодо майна було винесено заочно -не на користь власника. Така ситуація трапляється, якщо відповідач не відвідує судове засідання і не в курсі того, що зобов'язаний повернути борг або погасити штраф.

Як захищати своє майно або звільняти його від обтяження - вирішувати вам, але краще заручитися допомогою кваліфікованого правознавця. Він має не тільки вищу юридичну освіти, а й профільні знання.

До вашого окремого випадку адвокат застосує індивідуальний підхід, хоча на його рахунку - чимало знятих з майна арештів, обтяжень і заборон.

На консультацію ви можете записатися згідно наведеного нижче телефону.

image

Адвокат, к.ю.н., управляющий партнер:

 • Споры с банками и коллекторами (уменьшение задолженности, снятие арестов и закрытие исполнительного производства, сопровождение закрытия кредитов с коллекторами).
 • Списание долгов через банкротство физических лиц (полное или частичное списание, реструктуризация любой задолженности, консультация по долговым вопросам любой сложности).
 • Реальный возврат долгов (возврат через суд, проведение переговоров по возврату долга, наложение ареста на имущество должника, сопровождение реализации имущества должника).
 • Имущественные споры, истребование имущества, признания права собственности.
 • Недвижимость - проверка новостроев, квартир, проверка истории сделок по недвижимости.
 • Защита имущества, корпоративных прав, антирейдерские меры, снятие ареста.
 • Ведение переговоров с банками (консультация по телефону).
 • Сложный раздел имущества супругов (раздел долгов/кредитов, бизнеса, недвижимости).
 • Первичная консультация  по телефону 096-243-28-73