Повернули вилучене поліцією майно (автомобіль)

Дуже часто складається така ситуація, коли поліція вилучає у власника або володільця певне рухоме майно: автомобіль, документи, грошові кошти і т.д., як речові докази або в порядку тимчасового доступу до речей і документів, або під час обшуку. В даному випадку потрібно на такі вилучення ефективно реагувати, що матиме наслідком повернення майна.

У нас мала місце ситуація, коли до нас звернувся клієнт, у якого поліція вилучила автомобіль і досить тривалий час не повертала. Після того як ми дізналися, що на автомобіль арешт не накладався і в даному випадку автомобіль є тимчасово вилученим майном, ми звернулися в управління поліції в особі відповідного слідчого із заявою про повернення авто власнику, оскільки згідно із законодавством, якщо на тимчасово вилучене майно протягом 24 годин після такого вилучення не накладається арешт (орган досудового розслідування не звертається із заявою до слідчого судді про накладення арешту), то воно повертається власнику або володільця. Нам було відмовлено в такому поверненні.

Після цього ми звернулися до слідчого судді зі скаргою, в якій просили визнати бездіяльність слідчого, яке проявляється в неповерненні майна, неправомірним і просили зобов'язати слідчого повернути це майно. Незважаючи на ту обставину, що прокурор в судовому засіданні заявляв, що вказаний автомобіль не може бути повернутий оскільки визнаний в якості речового доказу, слідчий суддя скаргу задовольнив і зобов'язав повернути майно.

Але навіть після отримання ухвали суду про повернення майна ще було зроблено безліч дій щоб виконати цю ухвалу і повернути майно. Слідчий відмовлявся повертати майно навіть за ухвалою слідчого судді про обов'язок такого повернення. І навіть прокуратура області не реагувала на свавілля поліції. Поворотним моментом стало те, що ми звернулися в Генеральну прокуратуру України із заявою про вчинення посадовими особами кримінального правопорушення: невиконання рішення суду і тільки після цього майно було повернуто.

Займалися процесом захисту прав клієнта партнери Юридичної компанії «Майоров, Нерсесян і партнери», адвокати Роман Коротя і Василь Майоров.

Ми допоможемо повернути незаконно вилучене майно.

За допомогою звертайтесь за телефоном, що вказаний нижче.

Копія ухвали слідчого судді про повернення майна знаходиться внизу статті.