Колектори Фактор плюс, Авераж, Горизонт, що робити позичальнкам?

Якщо вашу кредитну заборгованість викупили колекторські (фінансові) компанії, то інформація в цій статті вам стане у нагоді.

Мова в цій статті піде про таких колекторів як ТОВ «ФК Фактор плюс», ТОВ «ФК Авераж», ТОВ «ФК Горизонт». Вказані компанії купують кредитні борги як у збанкрутілих банків (через голандський аукціон, проведений фондом гарантування вкладів фізичних осіб) так і у тих банків, які не ліквідуються, але хочуть позбутися проблемних кредитів.

Є три види кредитів, які як правило купуються колекторами: кредити, що забезпечені нерухомістю, кредити, що забезпечені транспортними засобами та кредити, які нічим не забезпечені.

Що стосується кредитів, які забезпечені нерухомим майно (іпотечні кредити) – то тут колектори ведуть себе наступним чином: спочатку направляють вимогу про погашення кредиту в повному обсязі, при цьому завищуючи всі кредитні складові зобов’язання, а потім беруть іпотечне майно на баланс – реєструють його за собою в реєстрі власності та відповідно стають власниками майна. Потім вони пропонують боржнику викупити в них своє ж майно. В цій ситуації потрібно або оскаржувати таку перереєстрацію майна до суду чи в Міністерство юстиції України або якщо є таке бажання і ціна викупу є доцільною і підходить боржнику – викуповувати майно з отриманням всіх необхідних документів про закриття кредиту. По деяким іпотечним кредитам колектори подають в суд, але такі дії є поодинокими та залежать від індивідуальних обставин.

Що стосується автокредитів, то в цих ситуаціях колектори як правило застосовують таку схему стягнення грошових коштів як вчинення виконавчих написів нотаріуса. Це означає, що без відому позичальника, колектори звертаються до нотаріуса, просять його стягнути будь-яку зазначену суму і нотаріус виносить документ про стягнення цієї суми. Потім так само без відому боржника вони звертаються до приватного виконавця, який накладає арешт на автомобіль та оголошує його в розшук, накладає арешти на інше майно та грошові кошти. В нашій практиці неодноразово було так, що у боржника автомобіль забирали з під будинку і він навіть не знав про відкрите виконавче провадження.

Що стосується беззаставних кредитів, то по ним застосовується як правило також схема стягнення за виконавчим написом нотаріуса з усіма вже зазначеними наслідками.

За допомогою в боротьбі з колекторськими компаніями Фактор плюс, Авераж, Горизонт звертайтесь до наших адвокатів.

Консультація може бути надана за телефоном зазначеним в цій статті.