Анулювання кредитного боргу (іпотеки) шляхом банкрутства

Якщо ви боржник фізична особа (людина) за тим чи іншим зобов’язанням (в тому числі кредитним) і ви не можете виконати в повному обсязі це зобов’язання, то одним з шляхів вирішення цієї проблеми є банкрутство.

В жовтні 2019 року набирає чинності кодекс з процедур банкрутства, який надає права звільняти від боргів не тільки підприємства, а ще і звичайних людей. Найбільш корисним цей закон буде для позичальників за кредитними зобов’язаннями, які потрапили у пастку економічної кризи, яка знецінили національну валюту і зараз сформувалися неймовірні розміри боргів.

Отже, загальні особливості банкрутства позичальників наступні: Позичальник або інший боржник може сам вибирати потрібно йому ставати банкрутом чи ні, оскільки заяву може подати лише він, але для цього мають бути підстави визначені законом: розмір боргу більше 30 мінімальних зарплат, позичальник протягом 2 місяців платить менше половини того, що він мав заплатити, виконавець виніс постанову про відсутність майна. Потрібно пам’ятати, що не беруться до уваги борги за неустойкою, пенею, штрафами та іншими санкціями. Така заява подається до суду господарської юрисдикції. В заяві мають міститися умови, за якими боржник хоче реструктуризувати борг.

Наслідками початку процедури банкрутства є те що, всі кредитори мають тепер звертатися тільки в цей суд та вступати у справу зі своїми вимогами, а не з позовами до інших судів, арешти можуть накладатися лише цим судом, а інші арешти цим судом можуть бути скасовані, припиняється нарахування штрафних санкцій та процентів, а також будь-який продаж майна відбувається лише в межах цього судового провадження та за його наслідками.

Для позичальника можуть бути два варіанти банкрутства: реструктуризація або повний продаж всього майна. Реструктуризація включає в себе виконання зобов’язань в розстрочку до 10 років або продаж частини майна. Якщо не буде домовленості відносно вказаного виду виконання зобов’язань, то оголошується банкрутство особи і все її майно продається.

Також вказаним кодексом передбачені особливості відносно банкрутства осіб, валютні кредити яких забезпечені іпотечним єдиним житловим майном. В даному випадку обов’язковим аспектом є реструктуризація заборгованості (підписання мирової угоди) без продажу всього майна. Сума погашення боргу (без неустойки) визначається в національній валюті станом на день відкриття справи про банкрутство, але відшкодуванню підлягає лише сума в розмірі, що відповідає ринковій вартості предмету іпотеки, а залишок списується. Дуже важливим аспектом при такій сплаті грошових коштів є те, що сума грошових коштів, що сплачувалася боржником на виконання кредитного договору враховується та за її рахунок зменшується сума грошових коштів, що має сплачуватися позичальником. На суму, що має сплачуватися боржником встановлюється процента ставка та відповідний строк сплати взалежності від площі іпотечного майна. Списання кредиту відбувається після повного виконання мирової угоди.

Після розгляду зазначеної вище справи, позичальник не зможе подавати заяву про початок процедури банкрутства (окрім випадку повного погашення всіх боргів), позичальник зобов’язаний повідомляти при укладенні всіх договорів, що відносно нього здійснювалася процедура банкрутства і його репутація не може вважатися бездоганною.

Ми допоможемо позичальникам за кредитами правильно розпочати банкрутство, встановити його правильні умови та припинити кредитне зобов’язання.

За консультацією звертайтесь за телефоном зазначеним нижче.